Супротив законопроєкту 5655 шириться: 39 мерів зробили спільну заяву проти так званої містобудівної реформи

Поділитися
Супротив законопроєкту 5655 шириться: 39 мерів зробили спільну заяву проти так званої містобудівної реформи © Соцмережі
Напруга з боку противників законопроєкту досягла піка.

Голови 39 українських міст, сіл та селищ зробили категоричну спільну заяву щодо законопроєкту № 5655 та так званої містобудівної реформи, яку можуть без обговорення ухвалити сьогодні, 13 грудня. Заява оприлюднена на сайті Асоціації міст України і підписана особисто мерами.

"Ми, голови українських міст, сіл і селищ, висловлюємо свою позицію та наголошуємо, що у цьому питанні абсолютно одностайні та категорично проти ухвалення цього законопроєкту. Не можна допустити ухвалення цього документа у тій редакції, яка існує наразі", - йдеться в заяві.

Підписанти заяви називають низку вагомих причин для відхилення законопроєкту №5655:

  • створює умови для монопольного централізованого допуску будівельників на ринок, а тим хто зайде, буде дозволено створити приватний орган контролю містобудівної діяльності без жодного впливу держави чи місцевого самоврядування;
  • контроль і нагляд місцевого самоврядування знищуються шляхом заміни їх на моніторинг, який містить лише спостерігання за самовільним будівництвом;
  • вводиться будівельна амністія та відшкодування вартості будівництва самовільним забудовникам з місцевого бюджету;
  • порушуються права власників земельних ділянок, адже відповідальності за самовільне будівництво не буде;
  • ліквідовується можливість громадськості контролювати законність забудови та впливати на незаконні будівництва;
  • знищуються досягнення реформи децентралізації, вся галузь централізується та звільняється від реального контролю.

"Асоціація міст України вже неодноразово зверталася до голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Верховної Ради з проханням спільно доопрацювати дискусійний законопроєкт щодо реформування містобудівної діяльності. Наголошуємо на дотриманні прозорих процедур і антикорупційних норм, гарантуванні безпеки мешканців, збереженні досягнень реформи децентралізації в законопроєкті та необхідності доопрацювання проєкту", - йдеться в заяві.

Також наголошується на необхідності широкого громадського обговорення, консультацій з професійними середовищами.

"І тільки тоді голосування у сесійній залі Верховної Ради України. Саме так працює демократичне громадянське суспільство. Не навпаки", - підкреслюють мери.

Заяву підписали, зокрема, мери Києва, а також обласних центрів - Львова, Хмельницького, Тернополя, Чернігова, Рівного, Житомира, Дніпра, Івано-Франківська, Ужгорода, Миколаєва, Луцька.

Нагадаємо, законопроєкт №5655, одним з ініціаторів якого виступила нардеп від партії "Слуга народу" Олена Шуляк, і яку називають лобістом указаного документу на користь забудовників, викликає від занепокоєння до несприйняття. На сполох б'є Асоціація міст України. На думку НАЗК численні новели законопроєкту спрямовані на повне знищення будь-якої дієвої відповідальності забудовників за самочинне будівництво. Законопроєкт піддали нищівній критиці у Головному юридичному управлінні Верховної Ради. Від архітектурної спільноти висловилась Анна Кирій, заступниця голови Архітектурної палати України. Навіть в фракції "Слуга народу" виявились незгодні з указаним проєктом.

Крім того, 13 грудня українські архітектори, які зараз служать у лавах ЗСУ, звернулися до народних депутатів із закликом не підтримувати скандальний законопроєкт №5655.

До речі,  у середині листопада СБУ провела обшуки у Національній спілці архітекторів України. Заступниця голови Архітектурної палати НСАУ Анна Кирій назвала це "ще одною знаковою подією в ланцюжку помсти архітекторам за нашу позицію щодо законопроєкту №5655".

Напруга між прихильниками та противниками законопроєкту досягла піка. У Верховній Раді вже пропонують сісти за стіл переговорів у прямому ефірі.

Як запропонована владою реформа містобудування може перетворитись на утворення такої собі будівельної автономії, де громадянському суспільству відведено лише роль глядача, читайте на ZN.UA у статті Георгія Могильного - "Автономна Будівельна Республіка. Факти без міфів".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі