Одне з найбільших в Україні підприємств хімічної галузі "Сумихімпром" (держпакет акцій якого 92,75% планується виставити на приватизацію, зацікавленість висловлював бізнесмен Дмитро Фірташ) відновило виробництво після планової зупинки 1 жовтня 2013 року.
Про це йдеться у повідомленні підприємства у вівторок, 29 жовтня.
"Ми поетапно відновили роботу цехів з виробництва мінеральних добрив і пігментів, сірчанокислотне виробництво. Зараз підприємство забезпечено необхідними сировинними ресурсами. Сформовано пакет замовлень на найближчий час", - цитує прес-служба керуючого санацією підприємства Ігоря Лазаковича (раніше член правління, заступник голови правління ЗАТ "Кримський Титан", 50%+1 акція якого належать OstChem Holding Дмитра Фірташа).
Лазакович запевнив, що адміністрація "в повному обсязі виконала всі умови чинного колективного договору, в тому числі і в питаннях своєчасної виплати заробітної плати працівникам".
Також повідомляється, що у період простою підприємство здійснило капітальний ремонт основних цехів, чистку обладнання, а також профілактику енергомереж з метою підготовки підприємства до роботи в осінньо-зимовий період.
Зупинка "Сумихімпрому" відбулася 1 жовтня, вона була пов'язана з несприятливою ситуацією на світових ринках і падінням цін на мінеральні добрива. Оскільки виробництво пігментів технологічно пов'язано з виробництвом мінеральних добрив, "Сумихімпром" також тимчасово призупинило виробництво двоокису титану.
Нагадаємо, ще у липні минулого 2012 року щодо найбільшого в країні виробника фосфатних добрив було прийнято рішення про продаж держпакету акцій (постановою КМУ №469-р від 11 липня ц.р. - одночасно з аналогічним рішенням щодо держчастки у ПРАТ "Кримський титан", держпакет якого згодом придбав Фірташ). Далі Кабмін своїм розпорядженням від 10 квітня 2013 року затвердив план розміщення акцій "Сумихімпрому", згідно з яким планується до кінця 2013 р. виставити на приватизаційному конкурсі з відкритою пропозицією ціни за принципом аукціону 92,75% акцій підприємства номінальною вартістю 403 млн 185,8 тис. грн.
Раніше про інтерес до купівлі цього підприємства заявляв бізнесмен Дмитро Фірташ, пропонуючи об'єднати свої активи в титановій галузі з державними і створити велику світових ринків єдину структуру в цій сфері. На його думку, у такому разі "Сумихімпром" може на 25% наростити обсяг випуску фосфорних добрив і вчетверо - діоксиду титану. На сьогодні Group DF, як і раніше, зберігає інтерес до сумського підприємству.
"Сумихімпром" спеціалізується на випуску двоокису титану, сірчаної кислоти, жовтих і червоних залізоокисних пігментів, складних мінеральних добрив і коагулянту для очищення води. У державній власності знаходиться 100% його акцій.
Підприємство у 2012 році збільшило чистий збиток за УСБУ у 80,5 рази (на 207,204 млн грн) порівняно з 2011 роком - до 209,811 млн грн. Чистий прибуток підприємства зменшився на 0,9% - до 2 млрд 98,387 млн грн.
Як повідомлялося раніше, 2 листопада 2012 року Господарський суд Сумської обл. затвердив введення процедури санації підприємства. Згідно з рішенням суду, керуючим санацією було призначено голову правління ПАТ "Сумихімпром" Ігоря Лазаковича (раніше член правління, заступник голови правління ЗАТ "Кримський Титан", 50%+1 акція якого належать OstChem Holding). Розпорядником майна боржника було призначено арбітражного керуючого Романа Марченка, який раніше працював куратором гірничо-збагачувальних комбінатів Ostchem. !zn
Читайте також:
Кабмін доручив Фонду держмайна продати держпакети "Кримського титану" і "Сумихімпрому"
Всі підприємства титанової галузі перейшли під контроль Фірташа