Судді у справі «короля контрабанди» Альперіна заявили про погрози

Поділитися
Судді у справі «короля контрабанди» Альперіна заявили про погрози
Альперіна не вперше звинувачують у тиску та погрозах.

Головуючий у справі «короля контрабанди» Вадима Альперіна суддя Олексій Кравчук заявив про погрози.  Про це повідомляє Центр протидії корупції.

Під час судового засідання Вищого антикорупційного суду 27 лютого суддя зазначив, що за фактом погроз, які отримала суддівська колегія у цій справі, скерували відповідне звернення до Офісу Генпрокурора та Вищої Ради Правосуддя.

Реєстр повідомлень на сайті ВРП закритий, тому дізнатися в чому полягало таке втручання та які саме погрози отримали судді наразі неможливо.

Головуючий лише зазначив, що погрози суддям стосувалися цього кримінального провадження.

Відомо також, що зареєстроване кримінальне провадження за фактом можливого втручання у діяльність судових органів.

Раніше судді зверталися до Апеляційної палати з клопотанням про передачу справи до іншого суду. Однак, у задоволенні цього подання Апеляційна палата відмовила.

Аналогічне клопотання адвокати подали до ВАКС повторно, але і цього разу суд його відхилив.

Засідання у справі сьогодні не відбулося, оскільки сам Альперін через нібито "технічні причини" не зміг вийти на зв'язок. Не з’явився і його адвокат, тож судове засідання відклали на 9 березня.

Нагадаємо, що бізнесмен Вадим Альперін обвинувачується у створенні злочинної організації, яка шляхом махінацій незаконно завозила товари в Україну. За версією слідства, збитки склалм понад 77,7 млн грн.

У 2019 році  детективи НАБУ затримали 10 осіб за підозрою в організації масштабних контрабандних схем. Серед затриманих були начальник Київської митниці Сергій Тупальский і ще шестеро співробітників Державної митної служби. Організатором ОЗУ слідство вважає бізнесмена Вадима Альперіна.

У 2017 році його заарештовували за спробу підкупу детектива НАБУ.

А широко прославився Альперін після того, як його в розшук оголосив особисто сам президент Зеленський і навіть пообіцяв винагороду. Проте згодом Альперін прийшов в САП без примусу.

16 листопада 2020 року НАБУ і САП завершили розслідування, матеріали справи відкрили Альперіну і захисту, після чого справу передали до ВАКС.

За даними слідства, під час розслідування бізнесмен погрожував  правоохоронцям, вчиняв спроби підкупу та отримував «зливи» інформації.

У 2021 році стало відомо, що проти «топ-10 контрабандистів» ввели санкції РНБО. До списку потрапив і Вадим Альперін.

Справа, у якій Вадим Альперін є підозрюваним, – лише один епізод із низки злочинів на митниці. Загалом може йтися про 500 млн грн збитків державі на схемах із розмитнення товарів.

Як в Україні планують боротися з контрабандою? Чи змінять механізми у такий спосіб, щоб проблема контрабанди вирішувалася системно, а не з допомогою разових PR-акций РНБО? Читайте в інтерв’ю Юлії Самаєвої з  Павлом Рябікіним, який на момент інтерв'ю був головою Державної митної служби.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі