Фінансова компанія Андрія Веревського перемогла в аукціоні, коли озвучила ціну за Дельта Банк в 906 млн грн, але київський суду заблокував угоду за позовом компанії, яка не брала участі в торгах. Про це повідомляє FinClub.
За даними ФГВФО, майданчик "Дебтекс Україна" ("дочка" міжнародної компанії DebtX) 6 березня провела аукціон з продажу пулу активів ФГВФО балансовою вартістю 4,88 млрд грн.
Початкова ціна цього пулу на торгах була встановлена на рівні 897,2 млн грн.
"Оскільки торги були заплановані за принципом голландського аукціону, то ціна могла впасти на 80% – до 179,5 млн грн, але вона навіть не опустилася до цього рівня. В ході конкурентної аукціону 6 березня торги були зупинені на рівні 215,3 млн грн, і в подальшому ціна зросла до 906,2 млн грн, тобто навіть перевищила стартовий рівень", – розповіла заступник директора-розпорядника ФГВФО Світлана Рекрут.
Переможцем аукціону стала фінансова компанія "Скай".
За даними YouControl, 100% статутного капіталу (7 млн грн) ТОВ "Фінансова компанія Скай" належить ТОВ "Майсен", кінцевим бенефіціаром якого через швейцарську компанію Filstar Ltd є засновник аграрної компанії "Кернел" Андрій Веревський.
За словами Світлани Рекрут, переможець аукціону повинен був протягом трьох днів підписати протокол торгів, але станом на 12 березня такий протокол так і не був підписаний.
"У ФГВФО надійшло визначення Окружного адміністративного суду Києва від 5 березня, яким суд заборонив Фонду підписувати договір з переможцем. Суддя Олексій Огурцов своїм рішенням позбавив кредиторів Дельта Банку понад 900 млн грн коштів", – каже вона.
Аукціон оскаржила фінансова компанія "Октант", яка навіть не брала участь в торгах.
Нібито в пул були включені активи "неіснуючого (припиненого) зобов'язання". Позивач хотів виключити з цього лота Дельта Банку права вимоги за кредитним договором № НКЛ-2010632 від 27.06.2012 року. Суд погодився з цим клопотанням і задовольнив його в повному обсязі.
Повідомлялося, що Фонд гарантування вкладів фізичних осіб має намір провести міжнародні розслідування банкрутств Дельта-банку і банку "Надра".
DT.UA писало, що банкрутство Дельта Банку стало найбільшим на банківському ринку за всю історію незалежної України (Приватбанку було підставлено багатомільярдне держбюджетне плече).
У жовтні 2016 року суд зобов'язав колишнього власника Дельта Банку Миколи Лагуна виплатити 3,9 млрд грн боргу Ощадбанку.