Страждає якість поточного планування надходжень і видатків до держбюджету — експерти

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Страждає якість поточного планування надходжень і видатків до держбюджету — експерти
За оперативними даними за шість місяців 2018 р., перераховано з державного до місцевих бюджетів 169,8 млрд грн, або 95,3% від плану.

Страждає якість поточного планування надходжень і видатків. Так, недовиконуються плани надходжень від приватизації - до держбюджету у січні-травні 2018-го надійшло лише близько 50 млн грн (із запланованих на рік 21,3 млрд, або лише 0,2%).

Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Анатолій Максюта та Антоніна Дешко, Інститут суспільно-економічних досліджень. За оперативними даними за шість місяців 2018 р., перераховано з державного до місцевих бюджетів 169,8 млрд грн, або 95,3% від плану.

"Протягом шести місяців не перераховувалися такі субвенції, як субвенція на соціально-економічний розвиток територій, на охорону здоров'я у сільській місцевості, на різницю в тарифах тощо. Передусім це пояснюється тим, що урядом і міністерствами невчасно затверджуються напрями спрямування таких коштів, а робочими групами - їх розподіл, - відзначають експерти. - Загалом же незатвердженими, за даними Мінфіну станом на 15 червня 2018 р., були 44 паспорти бюджетних програм (або 9%). А як відзначив комітет з питань бюджету, протягом січня-травня не розпочалося здійснення видатків за 54 бюджетними програмами (майже 10% усіх бюджетних програм)".

Автори наголошують, що гострим залишається і питання видатків на надання пільг і житлових субсидій. Так, із загального обсягу видатків на цю програму у 2018 р. у розмірі близько 71 млрд грн за шість місяців поточного року вже перераховано 54,85 млрд.

"А осінньо-зимовий період іще попереду! Тому залишається серйозним виклик щодо необхідності цього року збільшити видатки за цією статтею. Особливо важливим це вбачається в контексті прямих "сподівань" і закликів з боку Міжнародного валютного фонду підвищити ціну на газ для населення, - пишуть аналітики. -І немає чіткої впевненості, що більш жорсткі вимоги щодо надання субсидій, які були запроваджені урядом у травні (і можуть торкнутися близько 15% одержувачів субсидій), дадуть той необхідний розмір економії, щоб не допустити збільшення розміру видатків. І на це потрібно шукати кошти в умовах невиконання доходів і приватизації".

Детальніше про проблеми держбюджету читайте в матеріалі Анатолія Максюти та Антоніни Дешко "Ситуація з українським бюджетом: стабілізація процесу чи тиша перед буревієм?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі