Стратегія Кабміну щодо підтримки підприємців не відповідає їхнім реальним потребам – думка

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Стратегія Кабміну щодо підтримки підприємців не відповідає їхнім реальним потребам – думка Уряд не знає, як забезпечити українських бізнесменів необхідним фінансуванням © Андрій Товстиженко, DT.UA
Кабмін не запропонував конкретних кроків щодо підвищення рівня кредитування підприємців.

Стратегія розвитку малого та середнього бізнесу, яку Кабінет міністрів розраховує затвердити до нового року, не містить кроків, спрямованих на вирішення реальних проблем підприємців, зокрема – падіння рівня кредитування МСБ.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Юлія Самаєва. За її словами, черговий документ про підтримку МСБ містить пропозиції щодо популяризації підприємництва та створення для підприємців Офісу новітніх технологій, але практично не приділяє уваги проблемі скорочення в Україні кредитного фінансування МСБ.

Аналітик зазначає, що фактична зупинка кредитування на сьогодні є основною причиною всіх проблем, з якими стикається український бізнес. За даними Нацбанку, в останній період кредитна активність банків була невисокою, що обумовлено високими кредитними ризиками, низькою платоспроможністю позичальників та зростанням неякісних активів.

За даними соцопитування, проведеного НБУ, банки вже третій квартал поспіль фіксують посилення жорсткості по усім неціновим умовам кредитування корпоративного сектору, хоча процентні ставки знижуються

"Стратегія уряду навіть не намагається знайти вирішення цієї проблеми, пропонуючи досить своєрідно забезпечити МСБ фінансовими коштами. Кроків кілька, і радує хоча б те, що вони в принципі є. Засмучує, що способи їх реалізації туманні, а строки розмиті", – зазначає автор.

За її словами, в значній мірі рішення уряду в даному питанні спираються на європейську програму підтримки підприємництва EU SURE, а власні ініціативи – позбавлені навіть елементарної деталізації.

"приймати всерйоз пункти про "стимулювання більш активного використання лізингових послуг шляхом створення сприятливої законодавчої бази" не виходить, як і про "сприяння розвитку небанківських форм фінансування суб'єктів МСБ (у тому числі з допомогою кредитних спілок, краудфандингу та інститутів фондового ринку)". І не тому, що запропоновані механізми неефективні або не працюватимуть в Україні. Ні, це нормальні, поширені у світі практики, вони справді можуть допомогти МСБ. Але в стратегії немає жодної відповіді на запитання, як це все буде стимулюватися, розвиватися, впроваджуватися", – резюмує Самаєва.

Читайте також: Кабмін вирішив приватизувати "Укрспирт"

Нагадаємо, 23 листопада Кабінет міністрів України на своєму засіданні скасував понад 360 регулятивних нормативно-правових актів, що стосуються розвитку бізнесу.

Детальніше про проблеми українського малого та середнього бізнесу читайте в статті Юлії Самаевой "Краще допоможіть матеріально..." у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі