В Україні почала активно відновлюватися сфера стоматології. Онлайн-попит на такі послуги не тільки відновився, але й став більшим у порівнянні з минулим роком. Про це йдеться в дослідженні цифрового консалтингового агентства “Ольшанський та Партнери”.
У березні 2022 року українці шукали стоматолога в інтернеті найменше за декілька останніх років – 853 тис. разів. Падіння до попереднього року склало 36%.
Однак в літку українці вже шукали стоматолога в інтернеті набагато активніше, та навіть більше, ніж влітку минулого року - понад 3,6 млн разів (приріст склав до минулорічного літа 36 тис.).
Восени попит на стоматологічні послуги в Інтернеті упевнено вийшов на довоєнний рівень.
«На прикладі сфери стоматології ми бачимо ефект відкладеного попиту», — зауважує Анна Артеменко, СBDO консалтингового цифрового агентства “Ольшанський та Партнери”.
Жити в Європі, а зуби лікувати – додому
Починаючи з березня 2022 року, онлайн-попит на стоматологічні послуги в Україні з території деяких європейських країн починається пікове зростання. Для аналізу було обрано 7 країн ЄС, де за даними міграційних служб знаходиться найбільше українців — Німеччина, Польща, Молдова, Франція, Італія, Словаччина та Румунія. Йдеться про пошук стоматологів у Гуглі із зазначенням українських міст, наприклад, “відбілювання зубів Львів”, “вініри Одеса”.
Якщо в лютому 2022 року українською стоматологією з цих країн Європи цікавилися близько 180 тис. разів, то вже у березні число виросло до 287 тис. разів на місяць, а у серпні взагалі перевищили рекордні 400 тис.
Найбільше запитів надходило з Німеччини та Польщі, де знаходиться найбільше українців. Якщо у лютому цього року з території Німеччини стоматолога в українських містах шукали близько 52 тис. разів, то вже у серпні – 150 тис., що більше утричі. Аналогічна ситуація склалася і на території Польщі, звідти шукали послуги українського стоматолога у серпні найбільшу кількість разів за весь час – майже 115 тис. разів за місяць. Для порівняння, у лютому цього року стоматологами в Україні цікавилися усього 52 тис. разів.
“Є надія, що зараз ми спостерігаємо зародження тренду медичного туризму в Україну. За певних умов медичний туризм може стати привабливим не тільки для українців, які вимушено виїхали за кордон, а й для громадян європейських країн зокрема”, — каже Анна Артеменко.
На тлі триваючої широкомасштабної збройної агресії Росії проти України, чисельних ракетних обстрілів та руйнувань цивільної інфраструктури знов чутно невдоволення тим, що прохідний бал для іспиту «Крок 3» утримують на рівні 72% і не зменшують через військові дії. Тепер незадоволені медики-інтерни. Найцікавіше, що подібне завжди починається за кілька тижнів до самого іспиту. Про це читайте у матеріалі Марко Баянов - «Як двієчники інтерни-медики намагаються проскочити з іспитом «Крок 3».