Столичному заводу «Більшовик» призначили стартову ціну на аукціон

Поділитися
Столичному заводу «Більшовик» призначили стартову ціну на аукціон © Фото з відкритих джерел
Торги за об'єкт почнуться з 1,39 млрд гривень

АТ «Перший київський машинобудівний завод« (ПКМЗ, колишній завод «Більшовик») виставлять на аукціон з приватизації зі стартовою ціною в 1,39 млрд грн. Цей поріг на своєму засіданні затвердив Кабінет міністрів України. Про це заявив глава Фонду держмайна України Дмитро Сенниченко, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Сьогодні Кабінет міністрів України прийняв умови його приватизації. Як то кажуть, тепер справа за малим (не дуже) — знайти разом з представником Big-4, KPMG Україна, інвесторів для цього активу», — написав він Facebook.

День проведення аукціону буде озвучений комісією найближчим часом.

«Досвід попередніх конкурсів, які проводив ФДМУ, дозволяє впевнено прогнозувати, що на фінальному табло ми побачимо значно більшу цифру», — написав глава ФДМ.

Він нагадав, що завод був заснований в 1881 році, коли швейцарський підприємець Яків Гретер купив близько 4,4 га землі на Шулявці в Києві, і через півроку тут з'явилося нове підприємство — Київський чавуноливарний і механічний завод.

«Протягом наступних понад сто років завод міняв масштаби виробництва, профіль, назви, і відчував карколомні трансформації — від беззастережного флагмана промисловості до закинутої технічно застарілої ділянки», — написав Сенниченко, додавши, що, можливо, підприємство знову зацікавить якогось швейцарського інвестора.

Як повідомлялося, відповідно до приватизаційних умов, затверджених КМУ, новий власник підприємства повинен виконати ряд соціальних і економічних умов, зокрема погашення заборгованостей по заробітній платі та ЄСВ, виконання чинного колективного договору і недопущення звільнення протягом певного терміну.

Крім цього, покупець повинен інвестувати в модернізацію підприємства не менше 57 млн грн протягом трьох років, зберегти частину маючого потенціал виробництва на майданчику в Києві або Жашкові, або інших виробничих потужностях в Україні.

Також умовами передбачено погашення заборгованостей АТ «ПКМЗ» перед трудовим колективом, бюджетом та іншими кредиторами (зараз борги нараховують понад 500 млн грн.)

Крім того, спільно з Державним концерном «Укроборонпром» прийнято рішення про передачу обладнання для виготовлення продукції спецпризначення на баланс оборонним підприємствам.

«КПМГ Україна» в жовтні 2020 року став переможцем проведеного ФДМ конкурсу з відбору радника з приватизації ПКМЗ, в якому брало участь ще дві компанії. Аукціонна комісія з приватизації «ПКМЗ» за пропозицією радника направила уряду пропозицію встановити стартову ціну 1 млрд 398,017 млн грн.

В даний час завод в декількох цехах, зокрема, виробляє великогабаритне обладнання, машини та виробничі лінії для гумопереробної, вугільної, хімічної сільськогосподарської галузей. Завод також здає приміщення в оренду.

У 2020 році ПКМЗ збільшив виручку на 3,6% — до 84,21 млн грн, проте наростив чистий збиток на 2,8% — до 22,45 млн грн. Станом на 1 липня 2020 року на заводі працювало 315 чол.

Відповідно до представленого ФДМ в червні оновленим графіком, конкурс з продажу ПКМЗ запланований на жовтень цього року.

Нагадаємо, що у Фонді державного майна (ФДМ) України не розкривають важливі деталі майбутнього продажу Першого Київського машинобудівного заводу (ПКМЗ, колишній завод "Більшовик").

Таку думку висловив експерт галузі Андрій Рижиков, СEO і керуючий партнер девелоперської компанії DC Evolution.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі