У Фонді держмайна чітко не відповіли, як врахують борги "Більшовика" при виставленні його на продаж - експерт

Поділитися
У Фонді держмайна чітко не відповіли, як врахують борги © Фото з відкритих джерел
Незрозуміло, як формуватиметься ціна заводу - або він продаватиметься як територія з боргами, або цю суму відмінусують при продажу.

У Фонді державного майна (ФДМ) України не розкривають важливі деталі майбутньої продажу Першого Київського машинобудівного заводу (ПКМЗ, колишній завод "Більшовик").

Таку думку висловив експерт галузі Андрій Рижиков, СEO і керуючий партнер девелоперської компанії DC Evolution, повідомляють "Українські новини".

За його словами, незрозуміло, як формуватиметься ціна заводу – чи він продаватиметься як територія з боргами, чи цю суму відмінусують при продажу.

"Із фрази голови Фонду держмайна Дмитра Сенниченка незрозуміла важлива позиція: "ми сформували перелік, і все цінне і необхідне буде передано, а об'єкт буде продаватися як територія з боргами 500 млн гривень за землю, з податками, із заборгованістю по зарплаті й таке інше". І це можна трактувати по-різному – або це земля коштує 500 млн гривень плюс усі борги, або лише боргів на 500 млн гривень, плюс вартість землі. Якщо другий варіант, то бажаючих купити такий диво-актив буде рівно нуль", - зауважив Андрій Рижиков.

ПКМЗ (колишній завод "Більшовик")  - один з найголовніших об’єктів продажу у запланованій "Великій приватизації". Його активною підготовкою до виставлення на торги займається Фонд державного майна України та компанія KPMG Україна. При цьому залишаються відкритими і невирішеними низка питань, які, скоріш за все, доведеться вирішувати новому власнику після придбання. Крім цього, за словами заступника голови ФДМУ Тараса Єлейка, крім базових умов приватизації, опрацьовується план збереження виробництва і створення нових робочих місць підприємства. І якщо названі умови з підготовки будуть сприятливими, продати ПКМЗ можуть уже у червні 2021 року.

За словами Андрія Рижикова, невизначеним залишається питання, чи висуватимуть інвестору, який виграє лот, зобов’язання зберегти на підприємстві виробництво, і як взагалі будуть вирішуватися накопичені питання з новим власником.

"Незрозуміло, що саме продають – підприємство, якому 200 років, і перед інвесторами стоятиме необхідність зберегти виробництво, або ж це будівлі на неоформленій землі? Адже ділянка, на якій розміщене підприємство, навіть не сформована на кадастровій карті, а крім того, як з клаптикової ковдри, кілька ділянок вже відведені іншим юрособам. Тому дійсно дуже цікаво поспостерігати з юридичної точки зору, - як же все-таки буде сформований лот. Тому що зараз – це квиток на війну з усіма рейдерами. Крім того, нині усі енергоресурси заведені на підприємство "Більшовик", і виникає питання, чи передадуть ці потужності разом із нерухомістю та землею, чи інвесторам доведеться їх викуповувати заново", - підсумував Андрій Рижиков.

На думку експертів, земля, на якій розміщений ПКМЗ – 35 га, - головний актив підприємства. Наразі на заводі залишилося близько 200 робітників. Підприємство має понад 500 млн гривень боргу перед третіми особами (у т. ч. податкового). Щороку ПКМЗ додає по 20% збитків. Щорічний податок на землю становить 40 млн грн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі