Стеля цін на російську нафту: росЗМІ панікують та підрахують збитки

Поділитися
За скромними підрахунками, прибуток РФ обвалиться вдвічі.

У росЗМІ активно обговорюється стеля цін на нафту, яку ввели низка країн як санкцію проти Росії за війну в Україні. При цьому відкрито критикується заява президента Володимира Путіна. Як пише КоммерсантЪ : «А якщо все-таки постраждає (бюджет РФ – ред.)?»

Журналісти опублікували негативний сценарій розвитку подій, хоча при цьому не врахували падіння видобутку нафти в Росії: «Далі можна скласти умову завдання, з яким впорається будь-який школяр. У мирний час нам було дано: ціна $75 за барель, долар по 75 руб., Видобуток близько 10 млн барелів на добу і собівартість цього видобутку приблизно $40 в залежності від проекту. Рублевий прибуток на добу в такому разі становить 26 млрд., на рік вийде 9,5 трлн крб. Що ми маємо зараз: видобуток залишився на колишньому рівні, собівартість теж, але долар став коштувати 60 руб. та ціна обмежена $60. На добу це приносить вже 12 млрд. протягом року, відповідно, 4,3 трлн крб. Тобто прибуток падає більше ніж удвічі».

Як пише видання, у довгостроковій перспективі ситуація виглядає ще тривожнішою.

«Міненерго відкрито і неодноразово попереджало: нафта на звичних родовищах закінчується, потрібно розробляти нові, а це дорого, і собівартість зростатиме. Крім того, відмовившись постачати паливо недружнім країнам зі стелею, Росія може скоротити видобуток, і Путін це підтвердив. Значить, навіть змінні, що збереглися за цей турбулентний рік, надалі теж зіграють проти російського бюджету», - йдеться в матеріалі.

При цьому автор статті нагадав про таку непросту ситуацію з наповненням бюджету: «Він і так нестабільний: буквально 28 вересня Мінфін вніс проект до Держдуми, де дефіцит на цей рік запланований на рівні 0,9% ВВП. Минуло два місяці, і все виявилося дещо серйознішим: 2% ВВП. І це з урахуванням, що вже зараз Мінфін витрачає те, що призначалося наступного року... Звіти ЦП показують, як швидко зростає грошова маса. Тож дірки у бюджеті одних затягнуться за рахунок інших».

Раніше Норвегія приєдналася до обмеження цін на російську нафту на рівні 60 доларів за барель. Окрім Норвегії політику обмеження цін на російську нафту вже запровадили: Євросоюз, США, Канада, Японія та Австралія.

Нагадаємо, 5 грудня   набуло чинності ембарго на морські постачання нафти з Росії до країн Євросоюзу   , а також почав діяти ліміт цін на російську нафту, встановлений ЄС, країнами G7 та Австралією. Також почав діяти так званий страховий бойкот російської нафти – страховим компаніям заборонено надавати страхові послуги компаніям, танкери яких перевозять російську нафту із порушенням цінового ліміту.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі