Ставицький планує на 10% знизити ціну закупівлі імпортного газу у 2014 році

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Середньорічна ціна газу, який Україна закуповує за кордоном, наступного року, починаючи з другого кварталу, буде "мінімум на 10% меншою, ніж цього. При цьому, планується і подальше скорочення його споживання.

У 2014 році Україна планує імпортувати природний газ за середньорічною ціною, на 10% меншою за ту, що є зараз, і продовжить скорочувати обсяги його закупівлі. Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький в четвер, 4 грудня, у Пекіні, після підписання Україною і Китаєм угоди про будівництво заводу з виробництва синтетичного газу.

"Розраховуємо, як мінімум, на 10% меншу, ніж середньорічна (ціна закупівлі - ред.), починаючи з другого кварталу 2014 року)", - сказав він.

Говорячи про плани подальшого скорочення обсягів закупівлі газу, міністр зазначив: "Якщо нам вдасться втілити всі наші завдання, які ми поставили на 2014 рік - мінімум на 5% скоротити загальне споживання по країні".

Ставицький в той же час додав, що мова йде про досить складну роботу, оскільки за попередні три роки Україна вже значно скоротила цей показник. "Понад 45% ми скоротили споживання газу у країні, якщо в цілому дивитися", - сказав він.

Глава Міненерго також знову підкреслив, що в 2014 році Україна планує зберегти обсяги транзиту газу на рівні 90 млрд куб. м. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі