Стало відомо скільки громадян отримали нову освіту завдяки урядовим ваучерам: деталі

Поділитися
Стало відомо скільки громадян отримали нову освіту завдяки урядовим ваучерам: деталі © Офіс президента
16 тисяч переселенців і людей, що втратили роботу через війну, отримали додаткову освіту.

Понад 16 тисяч громадян скористалися ваучерами на перенавчання, з них приблизно 3,5 тисячі – внутрішньо переміщені особи. Про це заявила віце-прем'єр-міністерка - міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, повідомляє урядовий портал.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій наполягає на тому, щоб державні установи активніше направляли на перенавчання внутрішніх переселенців. Там переконані: першими помічниками у пошуку роботи мають бути центри зайнятості.

«Наразі ці державні установи реформують свою роботу. Це не має бути місце, куди людина приходить, ставить галочку про виплату коштів і далі робить вигляд, що шукає роботу. А центр зайнятості робить вигляд, що їй допомагає. Цього більше не буде. Вони дійсно намагаються реформуватися, і у людей виникає все більше довіри до цих установ», – сказала Ірина Верещук.

Вона вважає, що хорошим прикладом є практика отримання ваучерів на перенавчання. В порівнянні з даними за попередній місяць кількість осіб, які отримали ваучери, зросла на понад 2 тисячі.

Нагадаємо, що за програмою ваучерів можливе навчання за 123 професіями та спеціальностями – від ІТ-технологій до сільського господарства. Учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни можуть пройти безоплатне професійно-технічне навчання у восьми Центрах профтехосвіти Державної служби зайнятості. Вони працюють у Рівному, Одесі, Харкові, Івано-Франківську, Полтаві, Львові, Дніпрі, Сумах.  Навчання відбувається за 95 ліцензованими професіями та 365 освітніми програмами. З переліком можна ознайомитися на сайті Державної служби зайнятості за посиланням.

Найбільш популярними у вересні були спеціальності «Психологія» і «Соціальна робота».

«Загалом налічується 138 спеціальностей, за якими ВПО можуть пройти перенавчання, щоб отримати більш високооплачувану роботу», – уточнила Ірина Верещук. Вона порадила звертатися за консультаціями до координаційних центрів підтримки цивільного населення, що працюють у кожній обласній військовій адміністрації, а також  у Київській міській військовій адміністрації.

Раніше ми писали про те, що міністр оборони Рустем Умєров підписав наказ про затвердження Концепції військової кадрової політики до 2028 року. Концепція визначає стратегічне бачення розвитку військової кадрової політики у сфері оборони впродовж наступних п’яти років - як під час дії воєнного стану, так і у мирний час.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі