США збирає коаліцію з великих постачальників газу для заміни російського газу в Європі

Поділитися
США збирає коаліцію з великих постачальників газу для заміни російського газу в Європі
Інформацію, з посаланням на джерела, дають Bloomberg, Reuters та CNN.

Адміністрація США збирає коаліцію з великих постачальників газу, які могли б компенсувати країнам Європи можливий провал прокачування від Газпрому у кризовому сценарії з початком воєнних дій та запровадженням санкцій. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на два джерела, що знайомі з ситуацією.

Так, американські чиновники ведуть переговори з Катаром - найбільшим у світі виробником ЗПГ, щоб забезпечити європейцям "подушку безпеки" у разі дефіциту газу.

Результатом кулуарних зустрічей може стати візит еміра Катару Ахмада бін Алі Аль Тані до США. За словами джерел Bloomberg, він може відбутися до кінця січня.

Одночасно Держдепартамент веде переговори з американськими виробниками зрідженого газу, розповів Reuters високопоставлений представник відомства.

"США пообіцяли не залишити Європу в біді, якщо виникне дефіцит енергоносіїв через конфлікт чи санкції", - повідомило джерело.

Крім того, американські дипломати звернулися до Норвегії - другого найбільшого постачальника газу до Євросоюзу, який забезпечує приблизно чверть споживання, повідомило CNN джерело, знайоме з перебігом переговорів.

За його словами, пошук можливої заміни газу "Газпрому" ведеться у глобальному масштабі й за участю союзників США, які намагаються визначити, які обсяги будуть потрібні ЄС, щоб пережити зиму та весну.

Переговори перебувають на "досить просунутій стадії". Як стверджує джерело CNN, американські дипломати запевнили європейців, що санкції проти Росії не призведуть до негативних наслідків їхньої економіки.

Зараз "Газпром" постачає близько 40% газу, який споживає Європа. Росія спрямовує в Європу 72% свого газового експорту.

За першу половину січня "Газпром" прокачав на зовнішні ринки 5,2 млрд кубометрів газу - на 41% менше, ніж роком раніше. Про це повідомляє сайт російського монополіста.

Транзит газу через Україну з 1 по 18 січня впав майже в 2,5 раза у порівнянні з тими самими датами минулого року. Навіть за "Північним потоком-1" постачання почали скорочуватися – на 7,5% у річному вираженні.

Потужності газопроводу "Ямал-Європа" не залучаються Газпромом з кінця грудня 2021 року.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі