США закликають Грецію відмовитися від російського газопроводу "Турецький потік" і будувати TAP

Поділитися
США закликають Грецію відмовитися від російського газопроводу Росія обіцяє Греції мільярди євро вже зараз на будівництво газопроводу в майбутньому © abo.net
Росія обіцяє Греції мільярди євро на будівництво газопроводу. Переконати Афіни посланнику з Вашингтона поки не вдалося.

Вашингтон закликає уряд Греції прискорити реалізацію проекту Трансадріатичного газопроводу (TAP), який забезпечить постачання азербайджанського газу в Європу, а не покладати надії на російський "Турецький потік", передає Associated Press.

Спецпредставник Держдепартаменту США з питань енергетики Еймос Хохштейн в ході візиту в Афіни обговорив ряд енергетичних питань з грецькими колегами і заявив у п'ятницю, що "ми узгодили більше запитань, ніж не змогли узгодити".

Хохштейн підкреслив, що, хоча Росія є найбільшим джерелом газу для Європи, і Європі, і Греції важливо забезпечити диверсифікацію постачальників. "Диверсифікація, в кінцевому рахунку, кращий спосіб забезпечити безпеку поставок. А це означає, що вам потрібно отримувати газ з інших джерел, які не є російськими, - просто для створення конкуренції", - вважає він.

За словами Хохштейна, азербайджанські газові проекти забезпечують енергетичну безпеку за всіма параметрами: новий джерело, новий постачальник, новий маршрут. "І це не одна-єдина країна, домінуюча в інфраструктурі і виробництві газу, а безліч компаній, різні консорціуми, різні країни - жоден з елементів не може зруйнувати проект або використовувати його для політичного тиску", - упевнений спецпредставник.

Після переговорів з Хохштейном міністр енергетики Греції Панайотіс Лафазанис заявив, що Афіни "підтримують будівництво трубопроводу через нашу країну, який буде доходити до греко-турецького кордону і постачати природний газ з Росії" (російський "Турецький потік" - ред.). Він додав, що "Греція прагне стати плюралістичних енергетичним хабом у своєму регіоні".

У п'ятницю глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що розпочата стадія будівництва морської ділянки "Турецького потоку".

З допомогою Трансадріатичного газопроводу передбачається поставляти в Європу газ з великого родовища в Азербайджані "Шах-Деніз-2". Спочатку азербайджанський газ будуть прокачувати по території Туреччини щодо газопроводу TANAP, а потім - по 800-кілометрової трубі TAP від турецько-грецької кордону по північній частині Греції, через Албанію і Адріатичне море до Італії. Звідти газ буде надходити в європейську газорозподільну систему.

Потужність трубопроводу - 10 млрд кубометрів газу на рік з можливістю розширення до 20 млрд кубів в залежності від попиту і пропозиції. Видобуток газу в рамках Стадії-2 заплановано на 2017 рік.

Вартість споруди Трансадріатичного газопроводу становить 1,5 мільярда євро. Основними акціонерами проекту TAP є британський енергетичний концерн BP, норвезька Statoil і азербайджанський державний концерн Socar.

У середині квітня німецьке видання Spiegel Online повідомило про те, що Греція готується укласти багатомільярдну угоду з РФ. Очікується, що Афіни отримають від РФ близько 3-5 млрд євро за згоду брати участь у "Турецькому потоці" (російський "Газпром" сподівається запустити газопровід з 2019 року, відмовившись від транзиту через територію України). Гроші планується перерахувати як аванс за майбутній транзит газу. Як зазначило видання, угода обговорювалася під час зустрічі прем'єра Греції і президента РФ Володимира Путіна в Москві на початку квітня. У Кремлі в свою чергу намагалися спростувати цю інформацію. Однак у підсумку сам Путін підтвердив готовність РФ дати гроші Греції на будівництво "Турецького потоку".

Раніше повідомлялося, що США готують Афінам зустрічну пропозицію після ініціативи "Газпрому" по фінансуванню будівництва "Турецького потоку".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі