Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) запровадило санкції проти 12 юридичних та 10 фізичних осіб у різних країнах, які допомагають російській владі ухилятися від західних санкцій та підтримують військово-промисловий комплекс агресора, повідомляє пресслужба Мінфіну Сполучених штатів.
Рішення ухвалено відповідно до Виконавчого указу (EO) 14024 і є частиною стратегії США щодо «методичного та інтенсивного припинення зусиль з ухилення від санкцій по всьому світу, виявлення посередників і посібників та обмеження доступу Росії до доходів, необхідних для того, щоб вести жорстоку війну проти України».
Серед тих, хто потрапив під санкції – торговець зброєю із Кіпру Ігор Зіменков, який очолює російську мережу з ухилення від санкцій; його син Джонатан Зіменков; низка інших фізосіб та компаній, яких в американському Мінфіні вважають частиною т.зв. "мережі Зіменкова", зокрема сінгапурська компанія Asia Trading & Construction PTE Limited, а також її директор Серена Бі Лін Нг; компанія Texel FCG Technology 2100 Limited, яка постачала електрооптичні та інфрачервоні пристрої в РФ після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року; кіпрський торговець зброєю Олександр Вольфович із синами та інші.
Відтепер все майно, яке належить зазначеним особам та підприємствам на території США або перебуває під контролем представників США, заблоковане. Будь-які організації, які прямо чи опосередковано належать одному або декільком заблокованим особам на 50 і більше відсотків, також блокуються.
За словами міністра економіки України Юлії Свириденко, санкції, запроваджені Україною та нашими партнерами проти Росії, вже мають потужний ефект на її економіку: за підсумками 2022 року в РФ зафіксовано дефіцит бюджету у розмірі 3.35 трильйона рублів або близько 2.3% ВВП.