2023 рік має стати роком імплементації санкцій Заходу проти РФ – експерт

31 сiчня, 2023, 17:06 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Обмеження стали безпрецедентними, тому поки не можуть максимально успішно працювати.

2023 рік має стати роком імплементації санкцій Заходу проти РФ – експерт
© Фото из открытых источников

Санкції, введені проти Росії в 2022 році країнами Заходу, стали безпрецедентними, але це означає, що наявна інституційна система не підготовлена до їх успішного запровадження. Як Північній Америці, так і Європі тепер потрібно шукати відповідні механізми, а 2023 рік має стати роком ефективної імплементації обмежувальних заходів проти РФ. Таку думку висловила економістка Інституту міжнародних фінансів Еліна Рибакова на конференції Atlantic Council.

Зокрема, йдеться про те, наскільки потужним буде експортний контроль щодо Росії, наскільки багато компаній будуть виходити з цієї країни і наскільки активно США та Європа будуть співпрацювати з третіми країнами задля роботи санкцій. Від цих та інших чинників залежатиме стан економіки РФ через 5-10 років.

Водночас, вона наголосила, що санкції проти держави-агресора вже працюють. Однак вони не можуть вмить призвести до руйнування російської економіки.

"Вплив є. Я думаю, нам не слід захоплюватися думкою, що санкції є чарівною паличкою, після введення яких російська економіка одразу розпадеться, і якщо цього не станеться, то ми повністю провалими свої починання. Ні" – наголосила Рибакова.

На її думку, економіка РФ може не зазнати колапсу навіть через п'ять років. Держава-агресор шукатиме нові джерела постачання необхідних ресурсів і технологій для своїх потреб, хоч вони й можуть виявитися гіршими від тих, що стали забороненими для росіян.

Читайте також: Казахстан закриє «лазівку» у санкціях для російських автоперевізників

Експертка також пояснила, чому в РФ усе ще можуть говорити про збереження хорошої ситуації з економікою, попри війну проти України та західні санкції. 

За її словами, справа у внутрішній системі управління: представники регіональної влади передають центральній завищені показники, щоб отримати фінансування та зберегти свої місця. Так створюється враження, ніби в Росії "все добре".

Related video

Раніше видання The Economist писало, що РФ обходить санкції проти нафти в промислових масштабах.

Підготував/ла : Максим Царук
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК