США вперше з 1976 року випереджають Китай у темпах зростання економіки

Поділитися
Розвиток економіки Китаю сповільниться через вплив пандемії Covid-19, передбачають економісти. 

COVID-карантин у Китаї спричинив те, що економічне зростання цієї країни може відстати від показників фінансового розвитку в США вперше з 1976 року. У звіті Bloomberg Economics йдеться про те, що такого роду ситуація призведе до зміни ролей із потенційними політичними наслідками як у Пекіні, так і у Вашингтоні.

Друга за величиною економіка світу зросте лише на 2% цього року. Для порівняння, валовий внутрішній продукт США зросте на 2,8% у цьому році, прогнозують експерти видання.

У той час як Пекін вживає фіскальних, монетарних та регулятивних заходів стимулювання, їх вплив згладжується політикою президента Сі Цзіньпіна Covid Zero. Ця програма вимагає жорстких обмежень діяльності при виникненні спалахів вірусу. США, незважаючи на те, що вони щосили намагаються впоратися з високою інфляцією, як і раніше, рухаються завдяки високому рівню найму та споживчих витрат.

Як би там не було, середній прогноз зростання ВВП Китаю у 2022 році все ще перевищує 4%. Якщо економісти мають рацію, то цього року річний темп зростання в Китаї вперше з 1976 року відстає від темпів зростання його суперника, коли Китай виходив із бурхливого десятиліття Культурної революції. Такими є дані аналізу та порівняння двох найпотужніших економік світу, проведених Світовим банком. (Нагадаємо, так звана Культурна революція 1966-1976 рр. була ініційована Мао Цзедуном, Внаслідок були знищені, арештовані, принижені або вигнані з краю найвищі представники середнього класу, фактично інтелігенція: артисти, науковці, держслужбовці.

З того часу, як наприкінці 1970-х років почалася кампанія «реформ та відкритості», Китай досяг більш високих темпів зростання, і його ВВП на душу населення все ще залишається досить широким, щоб скоротити розрив із США.

Раніше у матеріалах спецтеми Протистояння США та Китаю ми повідомляли, що США попередять Китай про можливу міжнародну ізоляцію у разі підтримки РФ, а також писали про те, що на тлі поїздки Байдена до Азії Китай проводив військові навчання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі