США випереджають Росію з видобутку нафти і газу

Поділитися
США випереджають Росію з видобутку нафти і газу США обганяють Росію з видобутку нафти і газу
Американські ЗМІ вважають, що за підсумками 2013 року США обженуть Росію щодо видобутку нафти й газу і стануть найбільшим виробником вуглеводнів.

Сполучені Штати Америки вже у 2013 році обженуть Росію з видобутку нафти і газу і стануть найбільшим у світі виробником вуглеводнів, пише The Wall Street Journal. Це могло відбутися вже у липні, коли, за даними Управління енергетичної інформації США і МЕА, США виробляли щодня нафту і газ у кількості, еквівалентній 22 млн барелів нафти. Даних щодо Росії у газети не виявилося, однак вона посилається на російський прогноз на 2013 рік про видобуток вуглеводнів в обсязі 21,8 млн барелів на день.

Видання вважає, що вихід США вперед серйозно змінить розставлення сил на ринках і підірве впливовість традиційних лідерів з видобутку енергоносіїв. "Країни, які покладаються на торгівлю нафтою як на джерело своєї економічної могутності і політичного впливу, можуть зіткнутися з ослабленням своїх позицій на ринку", - пише WSJ.

Керівник Управління інформації у галузі енергетики Адам Семінський вважає такий поворот подій є "дуже цікавим": "Настає нова ера, коли можна обміркувати умови ринку і нові можливості, які з'являться та про які ви раніше і не мріяли б". Нещодавно виявлені запаси нафти і газу дозволяють припустити, що енергетичний бум у США триватиме довго, зазначив гендиректор інвестфонду NGP Energy Capital Managemen Кен Херш. Тепер, за його словами, головні акценти будуть не на постачанні вуглеводнів до США, а на попиті на них і вартості виробництва.

У 2012 році США вперше з 1982 року обігнали Росію з виробництва природного газу. Щодо нафти Америка поки відстає - 9,9 млн барелів на день проти російських 10,8 млн барелів на перше півріччя 2013 року. WSJ нагадує, що ще кілька років тому в США видобували нафти на 3 млн барелів на день менше, ніж у Росії. Світовим лідером з видобутку нафти залишається Саудівська Аравія - 11,7 млн барелів на день.

Виробництво вуглеводнів у США стрімко зростає в останні роки завдяки новітнім технологіям видобутку, застосування яких стало вигідним через зростання цін на сировину. Імпорт газу і нафти до США впав за п'ять років на 32 і 15%, відповідно. У цих умовах зростання видобутку власних вуглеводнів зробило доступним значний обсяг енергоносіїв і для інших покупців. Газета зазначає, що американські виробники сировини більш ефективно проводять буріння і успішно скорочують витрати. Деякі компанії заявляють, що, за їхнями спостереженнями, запаси сланцевого газу і нафти вичерпуються не так швидко, як прогнозувалося.

Росія при цьому підтримує видобуток на колишніх рівнях і ще не освоїла нові технології, на кшталт гідравлічного розриву, які вже успішно застосовуються в Америці, зазначає видання. На російський експорт впливає конкуренція і економічний спад в Європі. За прогнозом уряду, виробництво газу в Росії трохи зросте в найближчі роки, однак цей прогноз нижчий за нинішні рівні видобутку газу у США, стверджує WSJ.

Російський бюджет більш ніж на 40% залежить від нафтогазової галузі і тих податків і зборів, які від неї надходять, заявила заввідділом розвитку нафтогазового комплексу Росії та світу Інституту енергетичних досліджень РАН Тетяна Мітрова. За прогнозом інституту, після 2015 року експорт російської нафти може скоротитися на 25-30%, що позбавить економіку понад 100 млрд дол. "Росія поки схожа на головного "невдаху" на світовому ринку", - зазначила Мітрова. Однак так у Росії міркують далеко не всі, додає WSJ. Вважається, що у Росії одні з найбільших у світі сланцеві нафтові родовища, завдяки яким видобуток може зрости. Також газета наводить думку керівника "Газпрому" Олексія Міллера, який назвав сланцеву революцію в США "бульбашкою, яка незабаром лусне".

Втім, і у США навіть оптимісти погоджуються, що тривалість сланцевого буму буде залежати від цін на енергоносії, рішень уряду та підтримки суспільства. У вересні опитування Pew показало, що розширенню використання технології гідророзриву пластів тепер противляться 49% населення, тоді як у січні-червні проти цього були лише 38%. Можливо різке падіння цін у разі світової кризи, що може бути вирішальним чинником для дорогого сланцевого буріння. Крім того, американські компанії посилено інвестують у виробництво, накопичуючи борг: за оцінками Barclays, тільки у 2012 році їм довелося позичити 50 млрд дол. !zn

Читайте також:

Японія придивляється до сланцевого газу і намагається стримати зростання частки вугілля в енергетиці

США і Канада готуються до масштабного експорту сланцевого газу в Азію

США почнуть експорт сланцевого газу в 2015 році

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі