У США намагаються не допустити реалізацію проекту "Північний потік-2" і не виключають введення санкцій проти компанії Nord Stream 2, яка займається будівництвом даного газопроводу. Про це заявила представник Держдепартаменту США Сандра Удкирк в Берліні, пише liga.net з посиланням на повідомлення Spiegel Online.
За її словами, США розраховують, що проблему можна вирішити дипломатичним шляхом. "Ми будемо щасливі, якщо проект не буде реалізований", - сказала представник Держдепу.
Також Удкирк сумнівається, що переговори щодо транзиту між Росією і Україною можуть бути успішними.
За її словами, опір США "Північному потоку-2" має економічні і геополітичні причини, зокрема, США хочуть продавати Європі скраплений газ.
Повідомлялося, що в Німеччині стартувало будівництво німецької ділянки газопроводу "Північний потік-2". У місті Лубмін федеральної землі Мекленбург - Передня Померанія на наземному стикувальному пункті майбутнього газопроводу на площі близько шести гектарів почалися роботи з викопування котловану фундаменту для газової приймальної станції.
21 березня депутати Європарламенту підтримали законопроект Єврокомісії, який поширює правила внутрішнього газового ринку ЄС на газопроводи, які розташовані не на континенті. У Брюсселі зазначили, що проект "Північний потік-2" не відповідає нормам Третього енергетичного пакету ЄС, оскільки повністю належить російському "Газпрому".
Проти будівництва "Північного потоку-2" зі спільною заявою виступили парламенти Литви, Латвії, Польщі і Эстониии.
Нагадаємо, що система "Північний потік-2" складається з двох паралельних віток трубопроводу, пропускною здатністю близько 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.
Детальніше про протидію будівництва російського газопроводу читайте в матеріалі Олександра Харченка "Битва за транзит, або "Північний потік-2" як яблуко розбрату" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".