Спрощена система оподаткування не має використовуватись великим бізнесом, але має право на життя – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Спрощена система оподаткування не має використовуватись великим бізнесом, але має право на життя – експерт
Виявлення схем ухиляння та фіктивного подрібнення бізнесу - це завдання податківців, які мають використати аналітику для виявлення таких схем

Реформа спрощеної системи має так змінити механізми виявлення схем використання її великим бізнесом, щоб ухилятися від сплати податків стало неможливим, як це демонструють кейси «Золотого Віку» або потужних операторів АЗС. Робота податкової – пошук таких схем, створення запобіжників їх виникнення, а не скасування спрощеної системи взагалі. Таку думку висловлює Дмитро Олексієнко, віцепрезидент ICC Ukraine в аналітичній статті “Оподаткування, що стимулює економіку, існує. На жаль, не в Україні”. 

Однак на сьогодні уряд діє у зворотному напрямку, фактично створюючи підґрунтя для додаткового податкового тиску на сектори, де переважно немає оптимізації оподаткування, або ризики їх незначні.  “В урядовій стратегії пропонують знизити податок на торгівлю (основна схема ухиляння) до 3%, а податок на послуги підняти до 17%, що насамперед вдарить по чесному бізнесу та призведе до збільшення вартості найпопулярніших серед українців послуг”, – вважає експерт.

Для того, щоб змінити ситуацію і припинити зловживання середнього та великого підприємництва щодо застосування спрощеної системи, необхідно впроваджувати ефективний контроль ризикових категорій. Для цього податківців необхідно звернути увагу аналітичні інструменти, які допоможуть знайти такі тіньові схеми, де великий бізнес “подрібнюється” на менші об'єкти оподаткуванню.

”Також необхідно вже зараз серйозно задумуватися над реальною революційною зміною в українському податковому законодавстві: передачею обов'язку зі сплати податків від роботодавця найманому працівнику. Цим повністю знищуються мотиви бізнесу щодо оптимізації системи оподаткування праці”, – зазначає експерт у публікації.

Центральне міжрегіональне управління Державної податкової служби по роботі з великими платниками податків повідомило, що протягом січня 2024 року від платників податків до загального фонду Держбюджету надійшло 17,1 млрд грн. Основними податками стали: ПДВ - 12,1 млрд грн, податок на доходи фізичних осіб - 2,2 млрд грн, акцизний податок з вироблених підакцизних товарів - 1,9 млрд грн, податок на прибуток - 0,4 млрд гривень.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі