Міністр юстиції України Денис Малюська вважає, що у справі про стягнення "Татнєфтью" з України компенсації втрати частки в "Укртатнафті" російська сторона використовує інструменти гібридної війни, тобто як зброю. Про це він заявив в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".
"Тобто "Татнєфть" не ставить за мету сто з чимось мільйонів стягнути. Їх, швидше, цікавить сам процес заподіяння нам різноманітних збитків", – сказав він.
Він нагадаємо, що суперечка була програна давно – у 2014 році.
Крім того, "Татнєфть", яка дуже серйозно пов'язана з державною "Роснєфть", пропустила терміни визнання та виконання рішення арбітражу на території України.
"В принципі, якби вони одразу прийшли, визнали і заявили до виконання, думаю, що воно вже було б виконане. У нас зараз немає навіть процедури для того, щоб ми виконали рішення арбітражу без його визнання на території України", – заявив він.
Він вважає, що ця історія вже давно перестала бути економічною.
"Це теж може бути геополітичною історією. Якщо це комерційна історія, то визнаємо, йдемо в Україну, ми платимо і це питання закриваємо. А тут зовсім інша історія та вимоги", – сказав голова Мін'юсту.
Нагадаємо, що компанія "Укртатнафта" була створена у 1994 році на базі Кременчуцького нафтопереробного заводу. Понад 47% у ній належало компанії "Татнєфть" та уряду Татарстану. У 2007 році "Татнєфть" втратила операційний контроль над підприємством, і на ньому з'явилися нові акціонери, близькі до групи Приват та бізнесмена Олександра Ярославського. Татарстанські акціонери свої частки втратили.
Повідомлялося, що нафтова компанія "Татнєфть" намагається отримати конфіденційну інформацію щодо роботи банків. Оскільки компанія попросила викликати до американського суду представників 52 банків у рамках справи про стягнення з України $173 млн. компенсації за втрату частки в "Укртатнафті".
Раніше регулятори банків Євросоюзу та США попередили фінустанови про можливі кібератаки з боку Росії.