Нафтова компанія "Татнєфть" з РФ намагається отримати конфіденційну інформацію щодо роботи банків. Оскільки компанія попросила викликати до американського суду представників 52 банків у рамках справи про стягнення з України $173 млн компенсації за втрату долі в "Укртатнафті". Про це повідомляє Bloomberg,
Україна відреагувала та просить суд США заблокувати клопотання компанії "Татнєфть".
"У контексті безпосередньої загрози вторгнення Росії до України російська нафтова компанія, що має тісні зв'язки з російським урядом, не повинна отримати дозвіл використовувати розкриття як привід для вимоги конфіденційної інформації щодо військової та національної безпеки України та її грошово-кредитної стабільності", – заявили представника України під час засідання суду.
У клопотаннях "Татнєфти" мова йде про такі банки: Citigroup, JPMorgan Chase, Credit Suiss, Danske Bank, Резервний банк Австралії тощо.
Україна від імені міністра оборони та посла у США заявила, що повістки компанії "Татнєфть" містять запити на інформацію, що не стосується справи. Зокрема про активи і фінансові операції України та третіх сторін, які відіграють ключову роль у стратегічних галузях: оборони, енергетики, транспорту, зв'язку.
Нагадаємо, що компанія "Укртатнафта" була створена у 1994 році на базі Кременчуцького нафтопереробного заводу. Понад 47% у ній належало компанії "Татнєфть" та уряду Татарстану. У 2007 році "Татнєфть" втратила операційний контроль над підприємством, і на ньому з'явилися нові акціонери, близькі до групи Приват та бізнесмена Олександра Ярославського. Татарстанські акціонери свої частки втратили.
Раніше регулятори банків Євросоюзу та США попередили фінустанови про можливі кібератаки з боку Росії.
Європейський центробанк, який наглядає за найбільшими кредиторами Європи, перебуває у стані готовності до загрози кібератак на банки з боку Росії. Також наприкінці січня Департамент фінансових послуг Нью-Йорка випустив попередження для фінансових установ, попереджаючи про кібератаки у відповідь, якщо Росія вторгнеться в Україну і призведе до санкцій США.