Споживчі настрої в Україні погіршились – дослідження

Інфографіка
Поділитися
Споживчі настрої в Україні погіршились – дослідження © Андрій Товстиженко, DT.UA
Попит на споживчих ринках не відновився.

За підсумками листопаду Індекс споживчих настроїв (ІСН, оцінює тенденції на споживчому ринку) в Україні склав 66 пунктів, що на 2,8 пункта менше, ніж у жовтні (68,8). Такі данні наведені у дослідженні Info Sapiens "Споживчі настрої в Україні".

Зазначається, що падіння індикатора спровокувало зниженням показників усіх індексів, крім Індексу очікуваного розвитку економіки впродовж найближчого року, який трохи зріс та становить 63,4 п.

Аналітики прокоментували падіння: "У листопаді 2021 року є деяка тенденція до зниження показників Індексу споживчих настроїв та його складових, зокрема щодо Індексу поточного становища. Але загалом Індекс знаходиться на рівні листопада попереднього року".

Відповідно до аналізу, Індекс поточного становища (ІПС) впав і складає 62,3, що на 4,5 п. нижче за показник жовтня. Складові цього індексу зазнали таких змін:

  • індекс поточного особистого матеріального становища (х1) склав 54,5, що на 5,2 п. нижче від рівня цього індексу у жовтні;
  • індекс доцільності великих покупок (х5) зменшився на 3,8 п. та встановився на позначці 70,1.

Індекс економічних очікувань (ІЕО) у листопаді складає 68,5, що на 1,7 нижче від рівня цього індексу у жовтні. Динаміка складових цього індексу виглядає так:

  • індекс очікуваних змін особистого матеріального становища складає 65,5, що на 6,5 нижче за рівень цього показника у жовтні;
  • індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчого року підвищився на 2,2 та складає 63,4;
  • індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих 5 років зменшився на 0,8 порівняно з минулим місяцем та складає 76,5.

Також у листопаді показник індексу очікуваної динаміки безробіття збільшився на 2,7 та складає 137,6. Індекс інфляційних очікувань зменшився на 2,3 та становить 189,6. Очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих 3 місяців погіршилися: індекс девальваційних очікувань зріс на 2 пункти та складає 135,6.

Як писало ZN.UA, 2021 рік для глобальної економіки чи не найбільше відзначиться рекордним за останні десятиріччя зростанням інфляції. У США листопадова інфляція була найвищою за останні майже 40 років. Єврозона «відстає», утім, також б’є локальні рекорди. Очікується, що більшість країн пройдуть пік інфляції наприкінці 2021-го — на початку 2022 року. Натомість в Україні інфляція вже пройшла пік у вересні (11,0%) і почала знижуватися у жовтні та листопаді (до 10,3%). Успіх скромний, але він є.

Детальніше можна прочитати у тексті Володимира Лепушинського, директора Департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ - "Україна пройшла пік інфляції. Навіщо НБУ підвищує облікову ставку?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі