СОТ закликає Україну скасувати спецмито на імпорт авто

Поділитися
СОТ закликає Україну скасувати спецмито на імпорт авто Японія незадоволена спецмитом на імпорт авто
У СОТ вважають, що Україна порушує міжнародні торговельні норми.

Експертна панель Всесвітньої торгової організації (СОТ) підтримала скаргу Японії проти України і закликала скасувати спецмито на імпорт автомобілів, введений в 2013 році.

У СОТ вважають, що Україна порушує міжнародні торговельні норми, передає AFP.

За їхніми висновками, Україна "діяла несумісно" з низкою міжнародних торговельних норм, в тому числі Генеральної угоди з тарифів і торгівлі від 1994 року.

У СОТ постановили, що Україна має "привести свої заходи у відповідність до зобов'язань в рамках цих угод. Також Київ закликають скасувати рішення про додаткове мито. Україна та Японія можуть оскаржити рішення СОТ протягом 60 днів.

Читайте також: Японія готує санкції проти України через спецмита на імпорт авто

Нагадаємо, Україна 14 березня 2013 року оприлюднила прийняте в квітні 2012 року рішення про введення спеціальних мит на імпорт в країну нових легкових автомобілів з об'ємом двигуна 1000-1500 куб. см в розмірі 6,46% і 1500-2200 куб. см - 12,95% незалежно від країни походження та експорту. Рішення набула чинності 13 квітня.

22 жовтня урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій П'ятницький повідомив, що Україна найближчим часом перегляне рішення про мита на імпорт легкових автомобілів з бензиновими двигунами від 1,1 до 2,2 тис. куб. см. У той же час чиновник зазначив, що правильно говорити не про відмову від цих заходів, а про приведення їх у відповідність до букви норм Всесвітньої торгової організації.

11 липня Рада з торгівлі товарами Світової організації торгівлі на засіданні в Женеві обговорив введення Україною спеціальних мит на імпорт легкових автомобілів претензії Японії.

Читайте також: Євросоюз може ввести санкції проти України у відповідь на введення спецмит на імпорт авто

Японія висловила заклопотаність введенням Україною спеціальних захисних мит на імпортні машини. Від введення цих заходів, на думку Японії, серйозно постраждали її експортери автомобілів. Як говориться в повідомленні СОТ (з посиланням на представників Японії), Україна не надала достатніх можливостей для попередніх консультацій відповідно до вимог організації.

Як повідомляло раніше DT.UA, до "групи ризику" через можливі заходи країн СОТ також можуть потрапити сільськогосподарські та продовольчі товари, а також продукція галузей, які отримують державну підтримку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі