"Все, що могло піти не так, як треба, пішло не так, як треба", – сказав він, маючи на увазі ситуацію з біженцями та політику жорсткої економії, яка привела до влади популістів, а також "територіальний розпад", ілюстрований виходом Великобританії з Євросоюзу.
"Це більше не фігура мови, що Європа постала перед екзистенціальною небезпекою; це – сувора реальність", – сказав він.
Засобом боротьби з деякими з викликів, які стоять перед Європою, Сорос вважає фінансований "План Маршалла" ЄС для Африки, вартістю приблизно 30 мільярдів євро у рік, який послабив би міграційний тиск на континент. Він також запропонував радикальне перетворення ЄС, включаючи відмову від пункту, який змушує держави-члени приєднатися до єдиної валюти.
"У євро є багато невирішених проблем, і їм не можна дозволити знищити Європейський Союз", – вважає Сорос.
Варто додати, що в рамках політики скорочення відмінностей між регіонами ЄС, Брюссель планує зменшити фінансову підтримку країн Центральної та Східної Європи на 30 мільярдів євро. Планується перерозподілити вивільнені при цьому кошти на Італію, Грецію та Іспанію. Найбільше скорочення фінансування відчують Чехія, Угорщина, Литва і Естонія. А от південні країни, які раніше вдарила фінансова криза, можуть розраховувати на збільшення фінансування.