Смерть ФОП: чи мають спадкоємці подавати звіти та платити грошові зобов’язання

Поділитися
Смерть ФОП: чи мають спадкоємці подавати звіти та платити грошові зобов’язання © depositphotos/AndreyPopov
Роз'яснення дали у ДПС.

В Україні після закінчення строку прийняття спадщини грошові зобов’язання спадкодавця стають зобовʼязанням спадкоємців. У Головному управління ДПС в Житомирській області розповіли, чи мають спадкоємці ФОПа подавати звіти та сплачувати грошові зобов'язання у випадку його смерті.

У відомстві наголосили, що відповідно до п.п. 37.3.2 п. 37.3 ст. 37 Податкового кодексу України (ПКУ) від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, підставами для припинення податкового обов’язку, крім його виконання, є, зокрема, смерть фізичної особи.

«Згідно з п. 99.1 ст. 99 ПКУ виконання грошових зобов’язань та/або погашення податкового боргу фізичної особи (у тому числі фізичної особи-підприємця, фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність) у разі її смерті або оголошення судом померлою здійснюється її спадкоємцями, які прийняли спадщину (крім держави), в межах вартості майна, що успадковується, та пропорційно частці у спадщині на дату її відкриття», – йдеться у повідомленні.

У відомстві додали, що претензії спадкоємцям пред’являються контролюючими органами в порядку, встановленому цивільним законодавством України.

Після закінчення строку прийняття спадщини грошові зобов’язання та/або податковий борг спадкодавця стають грошовими зобов’язаннями та/або податковим боргом спадкоємців.

Протягом строку прийняття спадщини на грошові зобов’язання та/або податковий борг спадкодавців пеня не нараховується.

Відповідно до п. 162.3 ст. 162 ПКУ, у разі смерті платника податку або оголошення його судом померлим чи визнання безвісно відсутнім податок за останній податковий період справляється з нарахованих на його користь доходів.

«Відповідно до цього останнім податковим періодом вважається період, який закінчується днем, на який відповідно припадає смерть такого платника податку, винесення такого судового рішення. У разі відсутності нарахованих доходів податок сплаті не підлягає», – йдеться у повідомленні.

Особою, відповідальною за погашення грошових зобов’язань чи податкового боргу платника податків, є стосовно фізичної особи, яка померла або визнана судом безвісно відсутньою або оголошена померлою, особи, які вступають у права спадщини або уповноважені здійснювати розпорядження майном такої особи (п. 97.4 ст. 97 ПКУ).

У ДПС зазначили, що після закінчення строку прийняття спадщини грошові зобов’язання спадкодавця стають грошовими зобов’язаннями та/або податковим боргом спадкоємців, які прийняли спадщину пропорційно частці у спадщині на дату її відкриття.

У відомстві долали, що ПКУ не передбачає обов’язку подання спадкоємцями податкової звітності у разі смерті ФОПа.

Чого хотів би бізнес? Прозорих конкурентних умов. Зручного адміністрування податків. Зниження рівня корупції у контролюючих органах і посадок корумпованих податківців і митників. Ну, а якщо це не до снаги, то в наших реаліях і звичайний мораторій на зміни до податкового законодавства цілком можна вважати позитивом. Та де там, не дочекаєтеся… «Знов податкові реформи. Яких чекати змін», – читайте в матеріалі Юлії Самаєвої на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі