Словаччина запропонувала побудувати газопровід через Балкани - альтернативу "Південному потоку"

Поділитися
Словаччина запропонувала побудувати газопровід через Балкани - альтернативу "Південному потоку" Словаччина запропонувала альтернативу "Південному потоку"
Газ планується доставляти з розподільних центрів у Західній Європі через газопровідну систему Словаччини в Україну, а звідти - в Румунію і Болгарію.

Словацький газопровідний оператор Eustream запропонував побудувати новий газопровід для доставки газу з Західної Європи на Балкани, який зможе замінити російський проект "Південний потік".

За планом компанії, газ буде доставлятися з розподільних центрів у Західній Європі через газопровідну систему Словаччини в Україну, а звідти - в Румунію і Болгарію.

Передбачувана пропускна здатність 570-кілометрового газопроводу Eastring складе до 20 мільярдів кубометрів на рік, і він зможе служити також для доставки російського газу на Балкани. Про це пише Reuters з посиланням на главу Eustream Томаш Маречек. Він також уточнив, що проект оцінюється в 750 млн євро.

Ця магістраль допомогла б країнам Східної Європи знизити залежність від російського газу і зробила б непотрібним будівництво Південного потоку, проти якого виступають керівництво Євросоюзу і США.

Читайте також: ЄС не може зруйнувати надії України заради "Південного потоку" - оператор ГТС Словаччини

"З економічної і стратегічної точок зору, таке рішення - найкраще для цієї частини Європи. Газопровід коштуватиме лише малу частку бюджету Південного потоку, він зможе доставляти газ в обох напрямках, дасть регіону альтернативний маршрут і джерела газу, в той же час, використовуючи існуючу в регіоні газову інфраструктуру", - пояснив Маречек.

Він додав, що про подробиці проекту буде уточнено через кілька тижнів, і тільки тоді проект буде обговорюватися з Євросоюзом. "Ми хочемо добре підготуватися до обговорення", - зазначив він і підкреслив, що Eastring буде повністю відповідати вимогам ЄС в енергетичній сфері.

"Цей коридор буде також готовий до майбутнього імпорту газу в Західну Європу з інших джерел: Каспійського моря, Ірану, Іраку, Єгипту, Ізраїлю та Кіпру", - повідомив глава Eustream.

Днями у Росії заявили, що в разі, якщо ЄС "відмовиться від будівництва Південного потоку", нехай Європа бере ці ризики на себе.

"Південний потік" - це спосіб зняти транзитні ризики для європейських споживачів. Якщо у європейських споживачів є попит на зниження ризиків, то ми побудуємо "Південний потік". Якщо цього попиту немає, то ми не будемо його будувати", - заявив глава Мінекономрозвитку РФ Олексій Улюкаєв і додав, що в такому разі ризик порушення гарантій поставок повинні взяти на себе ті, хто відмовляється від цих можливостей", тобто Євросоюз.

На тлі зниження попиту на газ і заходи економії, значення "Південного потоку" для європейських споживачів зменшилася. У той же час Угорщина, незважаючи на позицію офіційного Брюсселя, навпаки заявила про плани розпочати будівництво свого відрізка "Південного потоку" вже з початку наступного 2015 року.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі