У Росії намагаються переконати РФ, що будівництво "Південного потоку" знизить ризик переривання транзиту в ЄС, маючи на увазі під цим "ризиком" Україну. Але, заявили в російському уряді, якщо у ЄС "немає такого запиту (зниження ризиків), то Росія може і не будувати цей газопровід.
Як заявив глава Мінекономрозвитку РФ Олексій Улюкаєв, у разі, якщо ЄС відмовиться від будівництва ще одного "потоку", нехай Європа бере ці ризики на себе.
"Південний потік" - це спосіб зняти транзитні ризики для європейських споживачів, якщо у європейських споживачів є попит на зниження ризиків, то ми побудуємо "Південний потік". Якщо цього немає попиту, то ми не будемо його будувати", - заявив Улюкаєв, цитує його РІА Новини.
За його словами, в такому випадку ризик порушення гарантій поставок повинні взяти на себе ті, хто відмовляється від цих можливостей", тобто Євросоюз.
На тлі зниження попиту на газ і заходи економії, значення "Південного потоку" для європейських споживачів зменшилася. У той же час Угорщина, незважаючи на позицію офіційного Брюсселя, навпаки заявила про плани розпочати будівництво свого відрізка "Південного потоку" вже з початку наступного 2015 року.