Міністр закордонних справ Словаччини Юрай Бланар заявив, що необхідно вивчити потенційний вплив запровадження 12-го пакету санкцій ЄС. Оцінка повинна передбачати наслідки не лише для Союзу, але й для Словаччини, сказав він під час ток-шоу Sobotné dialógy, повідомляє TASR.
"Червоною лінією для нас є те, що санкції не повинні включати ядерне паливо, оскільки [словацькі] атомні електростанції ще не були достатньо трансформовані, щоб працювати на альтернативному паливі [тобто на паливі не з Росії - ред.]", - додав Бланар, зазначивши, що ЄС чітко прислухався до Словаччини в цьому питанні.
Представник партії “Прогресивна Словаччина” Томаш Валасек також погодився з Бланаром у цьому питанні, припустивши, що якби санкції стосувалися поставок ядерного палива з Росії, будь-який словацький уряд наклав би вето на цей пакет.
"Коли у нас немає альтернативи, ми повинні вести переговори про альтернативу", - зауважив Валасек.
Водночас він заявив, що попередні пакети санкцій проти Росії завадили Кремлю озброїти свої військові сили так, як вони могли б це зробити без запроваджених обмежень.
Бланар у відповідь сказав, що Росію не зупинила політика санкцій, додавши, що обмеження більше вплинули на бізнес в ЄС, в тому числі і на словацький.
У Словаччині сформований уряд на чолі з правим популістом Робертом Фіцо. Під час передвиборної кампанії він та деякі його партнери по коаліції відзначилися антиукраїнською риторикою. Про те, чи варто Україні боятися популіста Фіцо, читайте у статті Вікторії Кравчик.
«Чому західні країни зволікають із санкціями проти «Росатому», розповідав Олександр Лємєнов.