Скільки заробітчан із Польщі переказують гроші в Україну – опитування

Інфографіка
Поділитися
Перекази українських заробітчан є однією з найбільших статей надходження валюти до української економіки.

Опитування працевлаштованих українців у Польщі свідчить, що 74,5% з них надсилають кошти своїм родичам в Україну. Третина респондентів (35,4%) відповіли, що надсилають на батьківщину більш ніж половину заробітку, ще 39,1% – менше половини.

Не надсилають нічого 10,9%, однак 14,6% респондентів перевезли сім'ї до себе у Польщу, і потреба у переказах зникла, свідчать дані аналітичного центру міжнародного агентства з працевлаштування Gremi Personal.

В опитуванні взяли участь 1 550 українців, які легально працюють у Польщі від початку повномасштабної війни Росії проти України.

Грошові перекази українських заробітчан є однією з найбільших статей надходження валюти до української економіки. За даними НБУ, упродовж трьох кварталів 2021 року з Польщі до України перевели 4,3 млрд доларів.

За перші півроку 2022 року в Україну перерахували майже $6,5 млрд, що на 6,2% менше, ніж за такий самий період торік. Доходи українців впали більше ніж на третину через курс валюти. Однак заборона чоловікам виїжджати за кордон під час війни в Україні підштовхнула жінок їхати працювати в європейські країни.

«Ми прогнозуємо зростання зарплат у Польщі восени й ми переконані, що це неодмінно стане поштовхом для  переказів ще більших коштів для підтримки своїх родичів та економіки України загалом», - говорить директорка департаменту рекрутації  Gremi Personal Анна Джоболда.

Зараз середня зарплата на робітничих спеціальностях, які переважно займають українці, становить 28-32 тисячі гривень на місяць (це 3,5-4 тисячі злотих).

В агенції додають, що не варто очікувати обвалу валютних переказів в Україну через неможливість чоловіків їздити на заробітки. Адже цього року у Європі  вже працевлаштовано дуже багато жінок, тож вони значною мірою компенсують цю нестачу.

За перші півроку статус тимчасового захисту у Польщі отримали 1 мільйон 234,7 тисячі українських біженців. З них офіційно працевлаштувались 372 тисячі, свідчать дані Міністерства сім'ї та соціальної політики Республіки Польща та УВКБ ООН.

Що довше наші біженці живуть за кордоном, то більший ризик того, що додому вони не повернуться. Натомість українська економіка після війни потребуватиме робочих рук як ніколи. А відновлення України без достатньої кількості робочих рук, навіть за наявності грошей, неможливе.

Як повернути додому українців? Якою має бути виважена міграційна політика України? Чи треба нам залучати мігрантів із інших країн? Читайте в інтерв’ю Юлії Самаєвої з експертом у сфері міграційної політики Андрієм Гайдуцьким «Як повернути людей в Україну» та «30% тих, хто виїхав в Польщу після 24 лютого, вже працюють там».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі