Враховуючи, що вся експортована в Європу електроенергія постачається з Бурштинської ТЕС, скасування дотаційних сертифікатів дозволило завантажити її потужності, збільшити виробництво електроенергії, а значить збільшити закупівлю українського вугілля.
Скасування дотаційних сертифікатів у ціні електроенергії на експорт дозволяє забезпечити ТЕС роботою. Про це завив журналістам провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Сергій Дяченко.
"Рішення про скасування дотаційних сертифікатів у вартості електроенергії, яка експортується з України в Європу, було прийнято вчасно. В іншому випадку українська електроенергія була б неконкурентоспроможна за кордоном", - вважає він.
За словами Дяченка, враховуючи, що вся експортована в Європу електроенергія постачається з Бурштинської ТЕС, скасування дотаційних сертифікатів дозволило завантажити її потужності, збільшити виробництво електроенергії, а значить збільшити закупівлю українського вугілля. "І скасування дотаційних сертифікатів у ціні експортованої електроенергії ніяк не впливає на тарифи для промисловості в Україні, в тому числі кольорової металургії", - зазначив експерт.
Як відомо, на сьогодні низка підприємств, в першу чергу Запорізький завод феросплавів і Запорізький алюмінієвий комбінат, вимагають від уряду ввести для них пільгові тарифи на електроенергію.
Нагадаємо, Кабінет міністрів розпорядженням № 163-р від 28 березня 2012 року дозволив експорт електроенергії до Словаччини, Угорщини, Румунії та Польщі за оптовою ринковою ціною без урахування обсягів дотацій для компенсації втрат, пов'язаних з постачанням електроенергії за регульованим тарифом. Зараз оптова ринкова ціна електроенергії в Україні становить 678 грн. за 1 МВт · год (без ПДВ).
У разі зупинки експорту електроенергії, до кінця 2012 року Україна недоотримала б понад 1 млрд грн. !zn