Ситуація із виконанням «зернової угоди» критична — Мінінфраструктури

Поділитися
Угода перебуває під загрозою зриву через дії Росії.

Чорноморська зернова ініціатива, яка дозволяє Україні експортувати зерно через порти у Чорному морі, перебуває в «критичному стані» через дії Росії, заявив заступник міністра інфраструктури  України з питань морських портів і судноплавства Юрій Васьков у коментарі The Guardian.

В рамках укладеної торік угоди, представники Росії, Туреччини та ООН перевіряють кораблі, що прямують до та з українських портів.  Спільна комісія погоджує назви кораблів, які підлягають перевірці.

Проте у вівторок, за інформацією Васькова, не було проведено жодних перевірок, хоча українська сторона, відповідно до угоди, передала назви трьох зерновозів.

Однак росіяни викреслили назви та надали інші судна із поточної черги, яка налічує 50 кораблів.

У підсумку жодному кораблю не дозволили продовжити свій шлях, що означає фактичну блокаду з боку Москви.

«Сьогодні у нас критична ситуація. Росіяни порушили умови Чорноморської зернової ініціативи. Вирішили в односторонньому порядку змінити плани українських портів. Це неприйнятно», — наголосив представник Мінінфраструктури.

Росія прагне не виконувати положення угоди і вже кілька місяців свідомо гальмує процес перевірки. В лютому заступник глави МЗС РФ Сєргєй Вершинін заявляв, що  Росія вважає «недоцільним» продовжувати дію зернової угоди. Минулого місяця Росія заявила, що продовжить угоду лише на 60 днів замість передбаченого домовленостями 120-денного періоду. 

«Якщо протистояння триватиме, світові ціни на продукти харчування, ймовірно, зростуть на 15%», — вважає Васьков.

За його словами, українські аграрії знову будуть змушені робити запаси зерна, як минулого літа, і зіткнуться з серйозними фінансовими труднощами. Він додав, що Київ терміново порушив перед  ООН і Туреччиною питання про невиконання умов угоди.

Незважаючи на світове зростання цін на пшеницю і продовольчі ризики для цілого ряду країн, половина українського зерна, яке так важко вивозиться з країни, експортується з неймовірним дисконтом у 40%. Чому так склалося, пояснює Юлія Самаєва у статті «Як вийшло, що у нас найдешевша пшениця у світі».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі