Штрафи за відсутність РРО та скасування податкових пільг для бізнесу: Рада змінила Податковий кодекс

Документ
Поділитися
Більшість змін набирають чинності 1 серпня.

Верховна Рада ухвалила в цілому закон №8401 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», повідомив народний депутат з фракції «Голос» Ярослав Железняк. Документ у другому читанні підтримали 239 парламентарів.

За словами Железняка, фракції голосували так:

  • «Слуга народу» – 179 «за»;
  • «Європейська солідарність» – 0 «за»;
  • «Батьківщина» – 0 «за»;
  • «Платформа за життя та мир» – 20 «за»;
  • «За майбутнє» – 4 «за»;
  • «Голос» – 8 «за»;
  • «Довіра» – 14 «за»;
  • «Відновлення України» – 8 «за»;
  • Позафракційні – 6 «за»;

Зокрема, з 1 серпня закон скасовує можливість для фізосіб-підприємців та юридичних осіб бути платниками єдиного податку із застосуванням ставки у розмірі 2% доходу. Водночас документ врегульовує перехід з 2% ЄП:

  • платник 2% ЄП зможе подати заяву про відмову від застосування цього податку та вказати, на яку систему оподаткування він бажає перейти. Без подання такої заяви, а також якщо в заяві платник не вкаже бажану систему, він автоматично переводитиметься на систему, на якій перебував до обрання 2% ЄП;
  • новостворені суб’єкти господарювання, які з дня державної реєстрації обрали 2% ЄП, автоматично вважатимуться платниками єдиного податку третьої групи зі ставкою 5%;
  • автоматично відновляться права та обов’язки платника ПДВ для тих суб’єктів, у кого реєстрація платником ПДВ була призупинена;
  • платники, які в 2023 р. перейшли з 2% ЄП на загальну систему, отримають право перейти повторно в 2023 р. на спрощену систему за своїм вибором, якщо подадуть заяву. При цьому, в разі подання заяви до 01.09.2023 р., такий платник вважатиметься платником ЄП з 01.08.2023 р.

Крім того, з 1 серпня частково скасовується чинний мораторій на проведення перевірок для підакцизних товарів (алкоголь, тютюн, паливо), грального бізнесу та фінансових послуг. 

З 1 жовтня закон повертає відповідальність за порушення у сфері застосування РРО. Однак, якщо такі порушення були вчинені на прифронтових територіях чи територіях можливих бойових дій, то фінансова відповідальність скасовується. Виключенням є лише порушення при торгівлі підакцизними товарами.

Крім того, документ передбачає, що «технічний борг», який виник із 1 квітня 2022 року по 31 липня 2023 року в електронному кабінеті, не враховуватиметься під час визначення можливості платника продовжувати перебування на спрощеній системі. Також зберігається право добровільної сплати ЄП і ЄСВ для прифронтових територій (у тому числі територій можливих бойових дій). Закон надає можливість ФОП-платникам єдиного податку без ПДВ вказувати в розрахункових документах назви товарів (послуг) за спрощеною формою.

Чого хотів би бізнес? Прозорих конкурентних умов. Зручного адміністрування податків. Зниження рівня корупції у контролюючих органах і посадок корумпованих податківців і митників. Ну, а якщо це не до снаги, то в наших реаліях і звичайний мораторій на зміни до податкового законодавства цілком можна вважати позитивом. Та де там, не дочекаєтеся… «Знов податкові реформи. Яких чекати змін», - читайте у статті Юлії Самаєвої на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі