Шредера більше не хочуть бачити у СДПН через посади в "енергокомпаніях Путіна"

Поділитися
Шредера більше не хочуть бачити у СДПН через посади в © Lenta.ru
"Посади, що добре оплачуються" в російських держкомпаніях обурюють німців.

Герхарда Шредера більше не хочуть бачити у Соціал-демократичній партії Німеччини через посаду у Роснафті та інших російських енергокомпаніях, пов'язаних з Путіним. Про це повідомляє DW.

Так, прем'єр-міністр федеральної землі Північний Рейн - Вестфалія (СРВ) Хендрік Вюст зажадав від керівництва Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) розпочати процедуру виключення з її складу колишнього канцлера ФРН Герхарда Шредера у зв'язку з його інтерв'ю газеті The New York Times.

За словами політика, керівництво СДПН раніше говорило, що якщо Шрьодер "триматиметься за свої посади, що добре оплачуються" в держкомпаніях президента РФ Володимира Путіна, то він більше не зможе залишатися членом партії. Інтерв'ю Шредера свідчить саме про цей намір, вважає голова кабінету.

"У зв'язку з цим СДПН тепер покликана підкріпити свої слова справами", - підкреслив Хендрік Вюст.

Бачити Герхарда Шредера серед однопартійців більше не хочуть і в самій СДПН. Співголовка партії Заскія Ескен також закликала екс-канцлера залишити лави соціал-демократів.

"Ми маємо перестати сприймати його як колишнього канцлера", - заявила вона.

За словами Ескен, партійне керівництво вже просило Шредера відмовитися від посади в "Роснафті", але результату це не дало.

Раніше глава кабміну ФРН Олаф Шольц уже закликав Шредера піти у відставку з постів у російських державних енергетичних компаніях.

Крім того, Союз німецьких платників податків та депутати бундестагу закликали політика відмовитися від офісу та співробітників у Берліні, які довічно надаються колишнім главам уряду ФРН за рахунок платників податків.

Екс-канцлер Німеччини з 2017 року очолює наглядову раду директорів державної нафтової компанії "Роснефть". Крім того, він є головою комітету акціонерів компанії Nord Stream AG, оператора газопроводу "Північний потік", а також обіймає аналогічну посаду в Nord Stream 2 AG - операторі газопроводу "Північний потік - 2". На початку лютого стало відомо, що Герхарда Шредера висунуто до складу ради директорів російського державного концерну "Газпром".

23 квітня The New York Times опублікувала інтерв'ю з Герхардом Шредером. У ньому екс-канцлер, зокрема, заявив, що залишить посаду голови ради директорів російської нафтогазової компанії "Роснефть" - лише якщо Москва припинить постачання нафти та газу до Європи.

"Цього не станеться", - вважає Шредер. Однак за такого сценарію "я піду у відставку", підкреслив він.

Крім того, колишній глава німецького кабміну заявив, що "у довгостроковій перспективі ізолювати таку країну, як Росія, не можна – ні політично, ні економічно".

"Німецька промисловість потребує сировини, яка є у Росії. Йдеться не тільки про нафту і газ, а й про рідкісні (елементи. - Ред.). Це - сировина, яку не можна просто замінити", - зазначив Шрьодер. Світ та процвітання Німеччини та Європи завжди залежатимуть від діалогу з РФ, зазначив він.

"Коли ця війна (з Україною. - Ред.) закінчиться, нам доведеться повернутися до відносин із Росією. Ми завжди так робимо", - додав Шредер.

Нагадаємо, Міністр економіки Німеччини Роберт Габек каже, що Німеччина була "дурною", створивши умови для того, щоб бути наполовину залежною від російського блакитного палива. Про це він розповів у ефірі радіо "Deutschlandfunk", повідомляє Bloomberg.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі