Шмигаль: ставка кредитів у гривні має бути в Україні на рівні 7%

Поділитися
Шмигаль: ставка кредитів у гривні має бути в Україні на рівні 7%
Облікова ставка Нацбанку знизилася з 11% до 6%.

У Кабінеті міністрів України працюють над тим, щоб в Україні можна було взяти кредит у гривні під 7% річних.

Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль Урядовому порталу.

Шмигаль зазначив, що за час роботи нинішнього уряду облікова ставка Нацбанку знизилася з 11% до 6%. Зараз в Україні можна взяти іпотеку під 10%.

"Наша мета - це кредитування в гривні в середньому під 7%", - підкреслив він.

Шмигаль нагадав, що Верховна Рада прийняла закон про державні гарантії і перші 5 млрд грн виділені. Це будуть державні гарантії під кредити малого і середнього бізнесу.

"Переконаний, що вже до кінця року ми представимо результат цієї роботи, і бізнес побачить реальні зміни в кредитних ставках і в доступності фінансових ресурсів в банківській системі України", - зауважив Шмигаль.

Прем'єр-міністр пояснив, що основними напрямками фінансової стратегії уряду є: залучення внутрішніх ресурсів, розвиток власного ринку і продовження співпраці з міжнародними партнерами.

Глава уряду зазначив, що незважаючи на проблеми, пов'язані з пандемією і світовою економічною кризою, зараз для України і українського бізнесу відкритий ряд можливостей.

Нагадаємо, правління Національного банку прийняло рішення залишити облікову ставку без змін, тобто на рівні 6% річних. Оскільки збереження м'якої монетарної політики підтримає економічне відновлення в умовах поточної помірної інфляції і високої невизначеності через пандемію коронавируса.

Відзначається, що в липні - серпні динаміка інфляції була досить млявою. За даними моніторингу цін НБУ, інфляція залишалася нижчою цільового діапазону 5% +/- 1 п.п. Пожвавлення споживчого попиту, а також подорожчання палива і природного газу, яке відображає тенденції світових ринків, врівноважувалися сезонної корекцією цін на продукти харчування.

Також повідомлялося, що банки України очікують в III кварталі 2020 року відновлення попиту на кредити з боку як населення і бізнесу. Умови кредитування можуть стати доступнішими, але якість кредитних портфелів погіршиться.

Чому для НБУ важливі незалежність і довгострокова стратегія монетарної політики, читайте в матеріалі Олександра Петрика "Пережити кризу".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі