До кінця цього року українська влада планує створити paperless-державу. Про це під час Київського міжнародного економічного форуму заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
"Про Дію знають всі, але це лише вершинка тих змін, які здійснила Україна. Сьогодні Україна є лідером з діджиталізації і цифровізації в світі. Ми до кінця року створимо paperless державу, а це пряма боротьба з корупцією, тому що комп’ютер хабаря не візьме", — відзначив він.
За словами прем'єра, важливим фактором в цьому питанні є дизайн державних реєстрів.
"Єдиний соціальний реєстр, єдиний демографічний реєстр — це величезні реформи, які змінять державу", — підкреслив голова уряду.
Нагадаємо, у квітні минулого року в Україні з'явився цифровий паспорт. Тоді уряд прийняв постанову про електронний паспорт в додатку "Дія".
У березні цього року Верховна Рада офіційно прирівняла електронні паспорти до звичайних. Відповідний закон набуде чинності 23 серпня 2021 року, крім пункту 2 розділу II, який набирає чинності з дня його опублікування.
Сьогодні набули чинності норми закону, які передбачають, що Кабмін протягом трьох місяців з дня опублікування документа повинен забезпечити розробку та затвердження нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону; привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цим документом; забезпечити перегляд і приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим законом.
Де ж ця діджиталізація, якщо для реєстрації бенефіціарів мільйони бізнесменів вишикувалися в чергах, та ще й захопили із собою нотаріально засвідчені копії паспортів? Що зараз пропонують депутати, щоб виправити ситуацію, читайте в статті Людмили Симонової "Перереєстрацію бенефіціарів подовжуватимуть, а компанії, в яких власники — тільки фізичні особи, знову стануть нецікаві реєстраторам".