ШІ переписав рейтинг: SoftBank обігнала Toyota та стала найдорожчою компанією Японії — FT

Поділитися
ШІ переписав рейтинг: SoftBank обігнала Toyota та стала найдорожчою компанією Японії — FT © Зображення згенеровано ШІ на запит Олексія Костенка
Попереднього разу зміна лідера за ринковою капіталізацією в Японії відбулася ще у 2003 році.

Штучний інтелект є невід'ємною частиною роботи українського бізнесу: його використовують понад 90% українських компаній. А нещодавно він став причиною різкої перестановки корпоративної ієрархії в Японії.  Японський холдинг SoftBank Group вперше випередив Toyota Motor Corporation за ринковою капіталізацією та став найдорожчою компанією країни. Зростання вартості акцій SoftBank пов'язують із масштабними інвестиційними планами компанії у сфері AI-інфраструктури. Про це повідомили Financial Times.

Автомобільний концерн Toyota втратив статус найдорожчої компанії Японії вперше за більш ніж два десятиліття. Новим лідером стала корпорація SoftBank, яка володіє значною часткою в OpenAI.  Вона скористалась стрімким зростанням інтересів бізнесу до проєктів у сфері ШІ.

"Ця епохальна подія символізує бум штучного інтелекту", — сказав  керівник досліджень Phillip Securities Japan Казухіро Сасакі.

Підвищений попит на AI-технології підштовхнув акції японських технологічних компаній до рекордних рівнів і допоміг SoftBank обійти багаторічного лідера ринку. З початку 2026 року акції компанії подорожчали майже на 73%.

Водночас позиції Toyota ослабли. На момент завершення торгів у п'ятницю ринкова капіталізація автовиробника становила трохи більше 301 млрд доларів. Однак уже в понеділок акції компанії впали майже на 4,5%.

"SoftBank зосередив свої управлінські ресурси на бізнесі, пов’язаному зі штучним інтелектом. Тим часом Toyota постраждала від зростання цін на нафту, спричиненого війною в Ірані, що підвищує вартість експлуатації транспортних засобів і негативно впливає на світовий попит на автомобілі", – сказав Томо Кіношіта, глобальний ринковий стратег Invesco Asset Management Japan.

У понеділок папери SoftBank оновили історичний максимум собівартості після заяви компанії про намір інвестувати до 75 млрд євро у створення великої мережі обчислювальних кластерів штучного інтелекту у Франції. Зараз її ринкова капіталізація перевищує $288 млрд.

"У довгостроковій перспективі компанії, пов’язані зі штучним інтелектом, ймовірно, матимуть вищу оцінку. Їхня присутність на фондовому ринку Японії лише посилюватиметься", – додав Кіношіта.

Нагадаємо, що уряд Японії оголосив курс на перетворення країни на одного зі світових лідерів у сфері ШІ. Для цього влада планує спростити регулювання AI-технологій та залучити значні інвестиції в цю галузь. У Токіо також розраховують використати нейромережі для підвищення продуктивності економіки. На тлі конкуренції між США та Китаєм, Японія прагне запропонувати альтернативний підхід до його розвитку — перетворення ШІ на реальну економічну інфраструктуру

Поділитися
Підготував/ла Руслан Кулешов
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі