Середня ціна імпорту газу в Україну знизилася на 8,8% – Мінекономіки

Поділитися
Середня ціна імпорту газу в Україну знизилася на 8,8% – Мінекономіки © Алла Єременко
У березні середня ціна газу, що ввозиться в країну склала $ 153,65.

Українські підприємства в березні 2020 року імпортували газ за середньою ціною $ 153,65 (4 тис. 163,74 грн) за 1 тис. куб. м. Про це повідомило Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

Таким чином, ціна імпорту газу за минулий місяць на 8,8% нижче ціни лютого-2020 в доларовому еквіваленті, коли вона склала $ 168,49 (4 тис. 129,46 грн).

Проте, як зазначав виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко неодноразово, яку публікує Мінекономіки середня митна вартість імпортованого газу не є репрезентативною.

Повідомлялося, що транзит російського газу через територію України скоротився. Так, у березні 2020 року Оператор ГТС України забезпечив транспортування 4,6 млрд куб. м природного газу в країни ЄС і Молдови, що на 18% більше, ніж у попередньому місяці, але на 2,6 млрд куб. м, або на 36% менше обсягів березня 2019 року.

Як писало ZN.UA, останні кілька місяців в Україні активно обговорюється ідея про те, що перехідним паливом між "брудною" і "чистої" енергетикою може бути природний газ. Тим самим Україна ризикує посилити свою залежність від блакитного палива.

Докладніше читайте в статті Костянтина Криницького, координатора кампанії "Справедлива трансформація в Україні" (ОО "Екодія") – "Не газуй на морозі, Україна!".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі