Сенатори США закликали уряд до протидії "Північному потоку-2"

Поділитися
Сенатори США закликали уряд до протидії "Північному потоку-2" © gazeta.ru
Для обмеження "Північного потоку-2" необхідно скористатися передбаченими законодавством санкційними можливостями.

39 сенаторів США направили в міністерство фінансів і Державний департамент лист із закликом активізувати зусилля щодо протидії реалізації проекту "Північний потік-2", використовуючи санкційні інструменти, повідомляє прес-служба НАК "Нафтогаз України".

Сенатори звернули увагу на посилення небезпеки російського монополізму на енергетичному ринку ЄС. На думку американських законодавців, розвиток інфраструктурних проектів "Газпрому" в Європі перетворюється в продовження агресивної зовнішньої політики Росії. Висловлюючи стурбованість через зростаючих загроз для енергетичної безпеки союзників США в Європі, сенатори закликають американський уряд ширше використовувати для протидії "Північному потоку-2" передбачені законодавством санкційні можливості.

У своєму листі сенатори зазначають, що стаття 232 закону про санкції дає адміністрації президента додатковий інструмент для визначення американських та іноземних юридичних осіб, що підтримують розширення майже монопольної ролі "Газпрому" в постачаннях енергоресурсів союзникам США, і застосування до них санкцій.

"Очевидно, що Кремль використовує "Газпром", щоб чинити політичний тиск і сіяти розбрат серед суверенних урядів європейських країн, що неприпустимо. Росія намагається використовувати цей вплив, щоб похитнути трансатлантичну єдність у питанні продовження санкцій, покликаних змусити Росію припинити незаконну агресію в Україні та виконувати Мінські угоди, з якими вона погодилася, однак продовжує їх порушувати. Конгрес розглядає закон про санкції як інструмент, з допомогою якого Адміністрація буде підтримувати енергетичну безпеку Європи, і ми закликаємо Адміністрацію уважно вивчити можливості застосування санкцій для досягнення цієї мети. Цей рік буде вирішальним у долі "Північного потоку-2". Ми повинні довести нашим європейським союзникам, що рішуче підтримуємо їх енергетичну незалежність, і що "Північний потік-2" негативно вплине на їх довгострокові інтереси", - зазначають сенатори.

Сенатори у своєму зверненні також прямо вказують на загрозу добудови "Північного потоку-2" для економіки України та інших країн-транзитерів Центральної та Східної Європи. Також, на їхню думку, припинення транзиту російського газу по території України дозволить РФ значно активізувати повномасштабний військовий конфлікт на сході України.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" про компенсацію на суму $ 4,63 млрд за недопоставлені "Газпромом" обсяги газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі російський газовий монополіст повинен сплатити 2,56 млрд доларів на користь "Нафтогазу".

У відповідь "Газпром" заявив про розірвання контрактів з Україною та повернув "Нафтогазу" аванс за березень.

Детальніше про протистояння двох енергетичних гігантів читайте в матеріалі Алли Єрьоменко та Олександра Малиновського "Стокгольмський бумеранг" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі