Найбільший виробник нафти в ОПЕК, Саудівська Аравія, тепер вважає, що ціни на нафту можуть стабілізуватися на рівні близько $ 60 за барель - рівні, який зможе витримати і вона, і економіки інших країн Перської затоки, пише The Wall Street Journal з посиланням на інформовані джерела.
Як пише газета, розуміння цього в Саудівській Аравії означає, що країна, яка є лідером в об'єднанні виробників-експортерів нафти, не буде наполягати на скороченні видобутку в короткостроковій перспективі, навіть якщо ціни на нафту впадуть ще більше.
Зміна позиції Саудівської Аравії також означає, що й іншим членам ОПЕК доведеться швидко адаптуватися до змін на ринку нафти, у той час як ще на початку листопада говорили про ціну в $ 70 за барель як про рівень, при якому серед країн-членів організації може початися "паніка".
На думку аналітиків, теперішня позиція Саудівської Аравії стане ще одним фактором негативного впливу на ціни на нафту.
Ціна нафти Brent - глобального бенчмарка - впала більш ніж на 35% з червневого піку в $ 115 за барель. А 1 грудня світові ціни на нафту досягли п'ятирічного мінімуму: ф'ючерси на Brent подешевшали до $ 68,27 за барель, а ф'ючерси на WTI - до $ 64,42. Поштовх падінню дало прийняте 27 листопада рішення ОПЕК не скорочувати видобуток.
Як заявила раніше глава МВФ, падіння цін на нафту погано для Росії, але добре для світу.
У статті ZN.UA експерти писали, що цілком імовірним сценарієм може бути зниження цін на нафту до рівня $ 30-50 за барель, і навіть нижче - до $ 10, оскільки собівартість видобутку нафти у Саудівській Аравії, найбільшому експортері нафти на світовому ринку, не перевищує $ 2.