Саудівська Аравія вперше купила 60 тисяч тонн зерна з України

Поділитися
Саудівська Аравія вперше купила 60 тисяч тонн зерна з України Українська пшениця містить від 11 до 12 відсотків білка © ipress.ua
Поставки української пшениці очікуються у вересні.

Державний покупець зерна в Саудівській Аравії SAGO заявив в понеділок про те, що придбав 60 тисяч тонн української пшениці у інвестиційної компанії SALIC, ознаменувавши свою першу покупку за рахунок інвестицій в сільське господарство за кордоном, спрямованих на підвищення продовольчої безпеки країни.

Український пшеничний вантаж був закуплений за ціною 248 доларів США за тонну, після того як 6 квітня королівство попросило приватних інвесторів з Саудівської Аравії, які володіють сільськогосподарськими угіддями за кордоном, забезпечити його приблизно 10 відсотками місцевих потреб у рік. За оцінками державного покупця зерна, приватному сектору потрібно 355 тисяч тонн. Заклик Саудівської Аравії криється в тому, що регіональні імпортери продовольства прагнуть збільшити резерви, оскільки блокування через коронавірус призвели до загострення ланцюжків постачань.

"60 000 тонн були придбані у SALIC", - сказав Reuters представник SAGO.

Українська пшениця, яка була закуплена, містить від 11 до 12 відсотків білка і повинна надійти у вересні.

У неділю SAGO відновив заклик до більшої кількості інвесторів підписатися на поставку пшениці, що залишилася. "У цьому першому раунді зареєструвалися дві компанії - SALIC і Al Rajhi for International Investment", - повідомили в SAGO.

Згідно з правилами, опублікованими SAGO, інвестори, які реєструються в SAGO для продажу пшениці зі своїх сільськогосподарських земель за кордоном, повинні належати саудівцям як мінімум на 51%.

Пшениця, вироблена за кордоном, також повинна відповідати всім вимогам SAGO до імпорту пшениці, а кількість, вироблена з однієї країни походження, не може бути менше 5000 тонн.

Саудівська Аравія зазвичай імпортує пшеницю з Сполучених Штатів, Південної Америки, Австралії й Європи. У минулому році SAGO знизила свої вимоги до пошкодження пшениці, що дозволило збільшити імпорт зерна з Чорноморського регіону.

Держави Перської затоки, залежні від імпорту від 80 до 90 відсотків своїх продуктів харчування, вкладають гроші в покупку десятків тисяч гектарів сільськогосподарських угідь та інших сільськогосподарських активів в інших місцях, щоб зміцнити свою продовольчу безпеку на протязі більше десяти років. Саудівська Аравія, найбільший в світі експортер нафти, довгий час заохочувала свій приватний сектор інвестувати в сільськогосподарські угіддя за кордоном без відчутних результатів з точки зору імпорту для SAGO - до покупки в понеділок.

SALIC, саудівська інвестиційна компанія по сільському господарству і тваринництву і підрозділ суверенного фонду добробуту королівства, була створена в 2011 році для забезпечення поставок продовольства за рахунок масового виробництва і інвестицій.

Як повідомляло ZN.UA, на даний час експортовано 48,95 млн тонн зернових і зернобобових, що на 8,25 млн тонн більше, ніж на 22 квітня минулого МР. На 2020 рік Мінекономіки знизило прогнози щодо врожаю зернових. Очікується, що аграріям вдасться зібрати 60 млн тонн зерна.

Як писав у своїй статті для ZN.UA експерт Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН Андрій Ярмак, вже зараз перспективи врожаю зернових та олійних культур в Україні під великим питанням. Ярі культури все ще можуть врятувати дощі, якщо вони, звичайно, будуть, але зізнаймося, що такої посухи в Україні не було дуже давно. Відповідно, озимі культури знаходяться в поганому стані. Настільки, що навіть були пошкодження від заморозків у квітні, які зазвичай для них не є проблемою. Про інші тренди в агровиробництві читайте в тексті Андрія Ярмака "Нагодувати всіх і самим з голоду не померти".

Також про проблеми та ризики для українських аграріїв під час пандемії коронавірусу у світі читайте в статті Андрія Паливоди "Вмирати збирайся, а жито сій!".

Нагадаємо, урожай зернових та зернобобових культур в Україні в 2019 році склав 75 млн тонн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі