DW: Чи запалить коронавірус хвилю харчового націоналізму України та інших експортерів?

Поділитися
DW: Чи запалить коронавірус хвилю харчового націоналізму України та інших експортерів? © newsdaily.org.ua
Зараз у світі понад 2,5 мільярда осіб сидять на карантині.

Кілька країн накопичують продовольчі товари для забезпечення постачання свого населення по мірі поглиблення коронавірусної кризи. Обмеження експорту може виявитися особливо шкідливим для бідніших країн, які виживають коштом імпорту, пише DW.

Наголошується, що деякі експортери зерна, в тому числі Росія і Казахстан, приймають націоналістичний оборот, обмежуючи або плануючи обмежити експорт для забезпечення достатніх запасів для свого населення - саме так COVID-19 продовжує порушувати торговельні потоки та тримає понад 2,5 мільярда людей на карантині.

Обмеження експорту відбуваються на тлі панічних покупок, через які в супермаркетах виявилися порожні полиці не через недостатнє постачання, а коштом матеріально-технічних перешкод, викликаних заходами щодо стримування пандемії.

Експерти побоюються, що обмеження на експорт пшениці та пшеничного борошна можуть призвести до зростання цін на такі предмети першої необхідності, як хліб, що може привести до летального результату для багатьох бідних країн Африки, які покладаються на імпортні харчові продукти. Відомо, що високі ціни на хліб викликали заворушення і викликали політичну нестабільність, особливо в Африці.

DW наводить список країн, які скоротили або перебувають у процесі обмеження експорту основних харчових продуктів для забезпечення стабільних постачання= для своїх громадян по мірі подальшого поширення пандемії коронавірусу.

Росія

Найбільший у світі експортер пшениці хоче обмежити експорт зерна для захисту внутрішніх поставок, оскільки швидко розповсюджується пандемія коронавірусу порушує ланцюжка поставок у всьому світі. Мінсільгосп Росії запропонував обмежити експорт деяких зернових, зокрема пшениці, до 7 мільйонів тонн за квітень-червень.

Хоча це пропозиція, яка має бути підписана Кабінетом міністрів РФ, відповідає очікуваним російським поставкам в кінці сезону, воно викликало побоювання у трейдерів про те, що Москва може ввести додаткові експортні обмеження, як це було в минулому, щоб мати справу з високими внутрішніми цінами на зерно або поганим урожаєм.

"Це символічний, але тривожний жест", - сказав Reuters один європейський трейдер. "Є це першим кроком до скорочення експорту для збереження власних запасів продовольства в Росії на тлі коронавірусу? Це занепокоєння".

Україна

Уряд великого експортера зерна та рослинних олій щодня відстежує експорт пшениці та заявляє, що за необхідності вживатиме відповідних заходів. Уряд у Києві зіштовхнувся з вимогами приборкати експорт зерна та запобігти зростанню цін на хліб в разі загострення кризи коронавірусу.

Казахстан

Казахстан заборонив експорт пшеничного борошна, гречки, цукру, соняшникової олії та деяких овочів, включаючи моркву і картоплю, принаймні до 15 квітня, оскільки він намагається створити запаси для боротьби з надзвичайною ситуацією. Казахстан – один з найбільших у світі експортерів пшеничного борошна є важливим постачальником для таких країн, як Узбекистан і Афганістан. Заборона на експорт пшеничного борошна може торкнутися хлібні компанії по всьому світу.

В'єтнам

Країна Південно-Східної Азії, якій досі вдалося обмежити поширення коронавірусу, минулого тижня тимчасово призупинила дію нових контрактів на експорт рису. Третій за величиною експортер рису у світі заявив, що з'ясовує, чи достатньо у нього внутрішніх запасів для боротьби з пандемією. Філіппіни, Китай і країни Африки є одними з найбільших покупців рису у В'єтнамі.

Цей крок з боку В'єтнаму викликає велика увага на міжнародному ринку, повідомив Reuters європейський рисовий трейдер: "Якщо країни-експортери продовольства почнуть обмежувати постачання для забезпечення власної продовольчої безпеки, це буде дуже великою проблемою".

Сербія

Східноєвропейська країна заборонила вивіз соняшникової олії та інших товарів в якості запобіжного заходу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі