Саудівська Аравія веде нафтову війну з Іраном та Росією - NY Post

Поділитися
Саудівська Аравія веде нафтову війну з Іраном та Росією - NY Post Зазнають поразки у цій війні - Росія, Іран і Ірак
Росія стане однією з головних "жертв" нинішніх цін на ринку нафти.

Падіння цін на нафту пов'язано з політикою Саудівської Аравії, яка частково є реакцією на енергетичне відродження в Північній Америці, але для неї більш важливо зламати "волю" Ірану, пише аналітик, в минулому офіцер військової розвідки Ральф Пітерс для New York Post.

Автор пише, що саудити недолюблюють росіян, оскільки зацікавлені у зміщенні режиму Башара Асада в Сирії, а Росія його підтримує.

минулого тижня ціна на нафту марки WTI опустилася нижче позначки в 60 доларів за барель, йдеться в статті. Це чудова новина для тих, хто регулярно їздить на роботу здалеку, а також для абсолютної більшості комерційних підприємств "і дуже погана - для наших найлютіших ворогів".

На думку автора, якщо ціни на нафту залишаються на низькому рівні протягом наступного року, вплив на владу в країнах-ізгоях - Росії та Венесуелі - буде під ударом. Пітерс вважає, що більше всіх постраждають (стануть "жертвами" - ред.) від динаміки ринку нафти - Росія, Іран і Ірак. "Переможцями" на тлі низьких цін на нафту стануть Китай, Америці, Індії, Мексиці і Канаді.

Обвал цін на нафту стався дуже до речі для російського президента Володимира Путіна. Щоб підтримувати російську економіку, йому потрібна ціна на нафту не менше 100 доларів за барель. Нафта і газ забезпечують Росії до третини доходів бюджету і складають дві третини експорту.

Автор нагадує, що зараз із-за путінською агресії російська економіка піддається санкціям, рубль падає, резерви скорочуються. Росіяни готові миритися з більш важкими умовами, ніж жителі західних країн, йдеться в статті.

На думку автора, деякі рішення Путіна в області бюджетних витрат представляються йому "екстравагантними", зокрема програма переоснащення армії. "Військове відродження, яким воно бачиться Путіну, стає недоступною". Також автор відзначає, що Путін "обіцяв покращення жалюгідну російську систему охорони здоров'я, а замість цього він звільняє медичних працівників і закриває лікарні". Путін стикається з величезними витратами анексії Криму, а також з-за вторгнення у Східну Україну.

Поки що популярність Путіна залишається високою. "Найбільше турбує те, що, будучи притиснутим до стінки, він може зробити ставку на "матінку-Росію" і знову піти в атаку", - пише автор статті.

На думку аналітика, у найближчі кілька років нафтопродукти будуть коштувати відносно дешево. "Це хороша новина для демократії і вільних ринків, але кошмар для диктаторів в усьому світі", - говорить автор.

Читайте також: Президент Ірану пояснив падіння цін на нафту змовою

Як пише Олександр Хара у своїй статті "Санкційна зашморг для Кремля" для ZN.UA незважаючи на економічні втрати російської економіки, які на даний момент обчислюються 12-значними цифрами, найболючішими для Росії є репутаційні втрати. Тому Путін буде намагатися відновити "репутацію" посиленням агресії проти України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі