Як повідомляє Reuters, ці слова можна розцінювати як готовність Ер-Ріяду до компромісу з Тегераном, хоча впродовж останніх кількох тижнів він наполягав, що іранська сторона повною мірою брала участь у скороченні видобутку нафти.
Фаліх також сказав, що ОПЕК сфокусувався на пропозиції скоротити щоденний видобуток на один мільйон барелів – до 32,5 мільйонів. При цьому саудівський міністр також сподівається, що країни, які не входять в ОПЕК, забезпечать скорочення ще на 0,6 мільйона барелів на день.
Однак, він впевнений, що навіть якщо організація не зможе сьогодні домовитися, ринок все одно буде поступово відновлюватися. На думку Фаліха, це станеться за рахунок скорочення у країнах, які не входять в ОПЕК.
Нагадаємо, що на попередніх переговорах країн-учасниць організації не вдалося досягти домовленостей, зокрема, і через протиріччя Саудівської Аравії і Ірану. Іран хотів, щоб лише Саудівська Аравія скоротила свій щоденний видобуток нафти на 1 мільйон барелів, в той час як саудівська сторона не була готова до такого.
Нагадаємо, що сьогодні у Відні проходить зустріч міністрів нафти країни ОПЕК. Як повідомляв Bloomberg, країни організації готові домовитися про скорочення видобутку нафти, а делегати говорили про оптимізм.
Вчора повідомлялося, що нафта дешевшає через невизначеності з угодою країн ОПЕК. Станом на 08:28 за київським часом вартість лютневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зменшилася на 0,61%, до 48,91 долара за барель.
Разом з тим, наприкінці вересня країни ОПЕК на неформальній зустрічі в Алжирі домовилися скоротити видобуток нафти до 32,5 млн барелів на добу з нинішніх 33,24 млн барелів, проте щодо конкретних лімітів для кожної з країн організації домовленостей поки немає. Це перша подібна домовленість країн ОПЕК щодо обмеження видобутку "чорного золота", починаючи з 2008 року.