Як повідомляє Bloomberg, вартість бареля марки Brent зросла на 6,1%, до 49,20 доларів, після того, як міністр нафти Іраку Джабар аль-Луаібі заявив, що міністри ОПЕК насправді підтримують скорочення видобутку. І вони збираються укласти відповідну угоду на півроку, за виконанням якої буде стежити спеціальний моніторинговий комітет. Аль-Луаібі сподівається, що після цього нафта подорожчає до 55 доларів і вище.
"Я дуже оптимістично налаштований, ми прийдемо до дуже плідних результатів. Будуть скорочення, так, безумовно", - сказав іракський міністр.
ОПЕК потрібно подолати розбіжності у позиціях трьох найбільших виробників нафти: Саудівської Аравії, Ірану і Іраку. Країни повинні дійти згоди щодо того, як їм розподілити між собою тягар наслідків від першого скорочення видобутку з 2008 року. Алжир, у свою чергу, пропонує 14 країнам ОПЕК скоротити його до 32,5 мільйонів барелів на день замість 33,5 мільйонів. Про це виданню сказали неназвані делегати, поінформовані про деталі переговорів.
Міністр нафти Ірану Біжан Намдара Зангане переконаний, що країни ОПЕК досягнуть згоди. Крім того, він додав, що його країна хоче знайти інший вихід замість скорочення видобутку. В цей же час, генеральний секретар ОПЕК і міністр нафти Об'єднаних Арабських Еміратів Сухаіль Мохаммед аль Мазруї також перед зустріччю сказав, що чекає "хороших новин" сьогодні.
Вчора повідомлялося, що нафта дешевшає через невизначеності з угодою країн ОПЕК. Станом на 08:28 за київським часом вартість лютневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зменшилася на 0,61%, до 48,91 долара за барель.
Разом з тим, наприкінці вересня країни ОПЕК на неформальній зустрічі в Алжирі домовилися скоротити видобуток нафти до 32,5 млн барелів на добу з нинішніх 33,24 млн барелів, проте щодо конкретних лімітів для кожної з країн організації домовленостей поки немає. Це перша подібна домовленість країн ОПЕК щодо обмеження видобутку "чорного золота", починаючи з 2008 року.