САП закрила справу по "Роттердам плюс"

Поділитися
САП закрила справу по Підставою для закриття вказані п. 2-3 ч. 1 ст. 284 КПК України
Експертна оцінка не підтвердила нанесення збитків. 

САП закрила справу про формулу "Роттердам плюс". Прокурор антикорупційної прокуратури виніс постанову нібито через відсутність документально підтверджених збитків у справі, хоча раніше експертна установа СБУ встановила 18,87 млрд грн збитків від формули у 2016-2017 роках. Про це повідомляє "Слово і діло" з посиланням на власні джерела в САП та НАБУ. 

"Підставою для закриття вказані п. 2-3 ч. 1 ст. 284 КПК України, тобто встановлена відсутність в діянні складу кримінального правопорушення і не встановлені достатні докази для доведення винуватості особи в суді і вичерпані можливості їх отримати. Водночас у НАБУ планують оскаржити вказану постанову про закриття справи", - зазначив співрозмовник видання. 

Закриття справи підтвердив і прокурор САП Віталій Пономаренко, зазначаючи, що комплексна експертиза не підтвердила нанесення збитків. 

У слідства є версія, що генеральний директор ДТЕК Мережі Іван Гелюх і ще один менеджер ДТЕК Борис Лісовий за попередньою домовленістю з ексголовою НКРЕКП Дмитром Вовком, колишнім членом Нацкомісії Володимиром Євдокімовим, заступником начальника управління енергоринку НКРЕКП Тарасом Ревенком і начальником відділу цього управління Володимиром Бутовським завчасно до ухвалення формули «Роттердам плюс» обговорювали можливість її впровадження.

Прокурор зазначив, що спершу дану формулу повинні були застосувати лише на те вугілля, яке доставляють в Україну портами. Та такого вугілля було  130 тисяч тонн на рік із загального обсягу вугілля такої марки, яке використовують на ТЕС, в 25,5 млн тонн.

За словами прокурора, пізніше всі вищезгадані особи дійшли згоди застосовувати цю формулу на весь обсяг вугілля, що було запропоновано посадовцями НКРЕКП на засіданні 28 січня 2016 року. Вже 3 березня того ж року посадовці Нацкомісії після одержання дозволу з АМКУ забезпечили розгляду порядку денного, де було питання формули «Роттердам плюс», яку затвердили на тому засіданні. Попередня експертиза встановила нібито 18,87 млрд грн завданих збитків від впровадження НКРЕКП цієї формули.

Нагадаємо, за результатами досудового розслідування Національного антикорупційного бюро, впровадження формули «Роттердам+», завдало державі збитків на 39 мільярдів гривень. Про це НАБУ, яке практично завершило розслідування за цією справою, повідомило у відповідь на запит ZN.UA.

Згідно, з наданою бюро інформацією досудовим розслідуванням встановлено факти втручання представників ДТЕК у діяльність голови НКРЕКП Дмитра Вовка та члена комісії Володимира Євдокимова з метою прийняття регуляторних рішень в інтересах приватної компанії, а саме: впровадження так званої формули «Роттердам+». НАБУ стверджує, що готове довести в суді не лише вплив, а й сам факт того, що роттердамська формула створювалася безпосередньо у ДТЕК.

Раніше НАБУ оголосило підозри шести особам у справі "Роттердам +", серед яких, крім Дмитра Вовка (зараз переховується за кордоном) і Володимира Євдокимова (виходить під заставу в 2 млн грн і зараз очолює ДП "Оператор ринку"), були керівник відділу НКРЭКП, заступник керівника відділу НКРЭКП і два представника менеджменту ДТЕК Ріната Ахметова.

ZN.UA писало, що за результатами попереднього розслідування НАБУ, впровадження формули «Роттердам +», завдало державі збитків на 39 млрд гривень.

У статті «Убити дракона» Юлія Самаєва нагадала, що ж відбулося насправді навколо «Роттердам +».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі