Санкції нарешті дістали нафтогазову галузь РФ: як упали доходи країни-агресора

Поділитися
Річка доходів, що текла до Росії весь 2022 рік, забезпечуючи бюджет грошима на армію, а бізнес валютою на імпорт товарів обміліла.

"Кінець енергетичних наддоходів". Так охарактеризував ситуацію в нафтогазовому секторі Росії Deutsche Bank, який проаналізував, скільки РФ втрачає на санкціях, пише The Moscow Times.

"Річка енергетичних наддоходів, яка текла до Росії весь 2022 рік, забезпечуючи бюджет грошима на армію, а бізнес — валютою на імпорт товарів, обміліла більш ніж удвічі. Щодня Росія втрачає на санкціях $500 млн", - пише видання з посиланням на аналітиків Deutsche Bank.

Приплив виручки від нафти, яка становила $500–600 млн щодня, впав до $300 млн на день разом із цінами на російський сорт Urals, який нафтовики продають зі знижками понад 40% до Brent.

Ще більше впали газові доходи економіки.

Фізичний обсяг постачань до Європи — на колись найбільший ринок збуту "Газпрому" — минулого року опустився до мінімуму з кінця 1980-х: з 2,5 млрд кубометрів на тиждень залишилося лише 500 млн. Як результат на експорті газу Росія заробляє $50 млн день проти $300 млн у середньому за період із серпня 2021 року до серпня 2022 року, випливає з підрахунків Deutsche Bank.

"Епоха наддоходів на нафтовому та газовому ринку для Росії закінчена", - говорить Яніс Клюге, економіст German Institute for International and Security Affairs.

Це створює загрози для бюджету РФ, який торік отримав 3,3 трлн рублів дефіциту, а цього — зверстаний з "діркою" в 3 трлн рублів.

Нагадаємо, указ Путіна від 27 грудня у відповідь на введення цінової стелі на нафту в ЄС виглядав як показовий постріл собі в ногу. Згідно з указом, було запроваджено заборону продавати нафту всім країнам, які приєдналися до нафтового ембарго, тобто які й так від цієї нафти фактично відмовилися. Читайте про це у матеріалі експертів Михайла Гончара, Оксани Іщук, Ігоря Стукаленка, Андрія Чубика - "Путін вистрілив собі в ногу: чи вистачить Росії грошей від нафти та газу на війну".

Експорт російських нафти та газу у 2022 році поставив кілька антирекордів. Про це у своєму матеріалі пише Юлія Самаєва, редактор економіки DT.UA «Антирекорди російської економіки».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі