Санкцій ЄС проти Росії замало, Україна пропонує їх збільшити – Офіс президента

Поділитися
Санкцій ЄС проти Росії замало, Україна пропонує їх збільшити – Офіс президента © Сайт президента України
Крім іншого, потрібно відключити від SWIFT найбільші російські банки та інші санкції.

Влада та народ України розраховує, що Європа посилить свої санкції проти Росії через війну в Україні. До переліку санкцій має входити відключення від SWIFT найбільших російських банків та закриття європейських портів для російських суден. Про це сказав заступник голови Офісу президента Ігор Жовква в інтерв'ю ТСН.

На даний час від SWIFT відключили тільки сім російських банків, які Жовква називає другорядними. Це банк Откритіє, Новікомбанк, Промсвязьбанк, банк Росія, Совкомбанк, ВЕБ і ВТБ Банк. Україна хоче, щоб до них увійшли також Сбєрбанк, Газпромбанк та всі інші основні банки.

"Також – закриття портів усіх держав-членів ЄС на приймання суден з російськими товарами", – сказав Жовква. Подібні санкції уже ввели Канада і Велика Британія.

Жовква також закликав Євросоюз заморозити й конфіскувати російські рахунки у твердій валюті в європейських банках та подумати про відмову від видачі віз громадянам Росії та навіть відкликання чинних.

За його словами, Україна також говорить з ЄС про ембарго на імпорт російських енергоносіїв.

"От десь приблизно такий пакет. Ми про це говоримо на щоденній основі з керівництвом ЄС. Але знову ж таки, на жаль, процес ухвалення рішень є доволі повільним. Коли президент Макрон після Версальського саміту говорив, ну ще давайте, ми ще більші санкції готові ввести, якщо ситуація погіршиться… Наше запитання до нього: а скільки ще треба життів громадян України віддати, дітей України, щоб були ці санкції? Президент України перед війною говорив про превентивні санкції. Ніхто цього не зробив. Санкції почали вводити лише зараз, коли триває війна", – сказав заступник голови ОП.

У Євросоюзі завтра дадуть "зелене світло" новим санкціям щодо РФ. Санкції включатимуть збільшення лістингу, заборону на інвестиції ЄС у російський енергетичний сектор, а також заборону імпорту сталі та заліза.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі