Але серед більш як сотні російських компаній, які минулого тижня Міністерство фінансів США занесло до свого "чорного списку", було чимало підрозділів "Газпрому". І це може сильно вдарити по планах Росії прокласти другу гілку газотранспортної системи "Північний потік" через Балтію в Німеччину.
Про це сьогодні пише Gazeta Wyborcza, додаючи, що під санкції США потрапила компанія Achim Development, якій належать газові родовища в Сибіру. "Газпрому" належить контрольні 51% акцій цієї компанії, ще 25% - належать зареєстрованій у Нідерландах фірмі Gazprom Achim B.V. Цей пакет російська компанія запропонувала австрійському державному концерну OMV в обмін не невідомі досі австрійські активи.
Зараз ця угода під питанням, оскільки Achim Development тепер в санаційному списку США. Тож австрійський OMV навряд чи захоче його акції. А це б'є по подальших планах "Газпрому".
Попередня угода про обмін активами між російською і австрійською компаніями була підписана рік тому. Тоді ж, під час зустрічі у Владивостоці, "Газпром" підписав з OMV, німецькими концернами BASF і Uniper, а також британсько-нідерландською компанією Shell і французькою Engie угоду про створення міжнародної спілки для побудови "Північного потоку-2".
Така послідовність подій вказує на те, що купівля 25% сибірських родовищ "Газпрому" австрійською держкомпанією повинна була запечатати її участь у проекті побудови нової ГТС через Балтію. Однак, тепер через санкції США це навряд чи станеться.
В середині серпня план створення міжнародної спілки для побудови "Північного потоку-2" розсипався. "Газпром" і його партнери відкликали заявку на отримання дозволу на створення спілки через рішення Управління з питань конкуренції та захисту прав споживачів, у якому було зазначено, що "Північний потік-2" може закріпити домінування російської компанії в Польщі. А тепер і австрійський партнер "Газпрому" через санкції не буде брати участь в цьому процесі.
Нагадаємо, 1 вересня США розширили списки фізичних та юридичних осіб, на яких накладені санкції за причетність до російської агресії та окупації українських територій. У список також потрапили компанії, що працюють у анексованому Криму.
17 червня Рада ЄС ухвалила рішення про продовження обмежувальних заходи за анексію Криму Росією до 23 червня 2017 року.