У санкційний список, розміщений на сайті Мінфіну США, потрапили 17 громадян України та Росії – членів терористичних угруповань ОРДЛО і співробітників окупаційної адміністрації Криму, серед яких начальник Управління ФСБ РФ по "Республіці Крим" Віктор Палагін, а також ряд так званих "міністрів" і два "віце-прем'єри" "республіки" - Дмитро Полонський і Михайло Шеремет.
До санкційного списку внесені також 20 працюючих в окупованому Криму компаній, зокрема "Гіпростроймост", "Мостотрест", "Совмортранс", "Головдержекспертизи Росії", "Коксохімтранс", "Совфрахт" і ряд інших.
Крім того, в США розширили список юридичних осіб, на які накладаються обмеження в рамках дії секторальних санкцій. Зокрема, під санкції потрапили дочірні компанії ВАТ "Газпром", а також чеська компанія Skoda JS A. S., яка співпрацює з "Газпромбанком".
"Сьогоднішні дії - це частина наших зусиль з протидії спробам обійти санкції щодо Росії, за допомоги приватному сектору в дотриманні санкцій, а також щодо сприяння дипломатичному вирішенню конфлікту в Україні", – йдеться в повідомленні прес-служби Мінфіну США.
У відомстві підкреслили, що розширення санкціних списків "демонструє прихильність Мінфіну зобов'язаннями зберігати санкції до тих пір, поки Росія не виконає повністю свої зобов'язання Мінськими угодами, включаючи всеосяжне припинення вогню, виведення всіх озброєнь і військового персоналу і відновлення контролю над Україною територією в рамках міжнародно визнаних кордонів".
Посольство України в США висловило глбокую подяку уряду США за розширення санкцій і підтримку в боротьбі проти російської агресії.
17 червня Рада ЄС ухвалила рішення про продовження обмежувальних заходи за анексію Криму Росією до 23 червня 2017 року.
1 липня ЄС затвердив узгоджене 21 червня Комітетом постійних представників країн Євросоюзу рішення про продовження економічних обмежувальних заходів стосовно Росії на півроку. Таким чином, санкції проти РФ продовжено до 31 січня 2017 року.